Data disputării 24.10.2014 - 21:00
Stadion Tineretului
Localitatea Brașov
Arbitru Paul Unimătan (Zalău)
Arbitri asistenţi Florin Păunescu (Râmnicu-Vâlcea), Imre Bucsi (Sfântu-Gheorghe)
Arbitru observator Cristina Dociorman (Câmpulung)
Observator Constantin Stătescu (Bucureşti)
Spectatori 1.000

Meciul din data 24.10.2014 dintre echipele FC Brașov si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Brașov pe stadionul Tineretului. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Paul Unimătan (Zalău) impreuna cu arbitrii asistenti Florin Păunescu (Râmnicu-Vâlcea), Imre Bucsi (Sfântu-Gheorghe).

FC Brașov: Adnan AGANOVIĆ, Mislav LEKO, Florin IACOB, Ștefan Costel GRIGORIE, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Bruno Alexandre Marques MADEIRA, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO", Diogo de Almeida SANTOS, Cătălin Constantin MUNTEANU si rezervele: Liviu Adrian GANEA, Rareș ENCEANU, Călin Virgil CRISTEA, Alexandru Cristian CIOCÂLTEU, Andrei Daniel MARINESCU, Alexandru Ion VAGNER, Șerban MORARU.

CS Universitatea Craiova: Cosmin Valentin FRĂSINESCU, MADSON Henrique Nascimento Santos, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Ionuț Laurian TÂRNĂCOP, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Tha'er Fayed BAWAB, Nicuşor Silviu BANCU, Stephane ACKA, Sebastian Zoltán ACHIM si rezervele: Costin Romeo CURELEA, Alexandru MATEIU, Mihăiță Păunel PLEŞAN, Gabriel Cristian VELCOVICI, Viorel FERFELEA, Bojan BRAĆ, Adrian AVRĂMIA.

In minutul 11, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Bogdan Ilie VĂTĂJELU (fundaș stânga). In minutul 33 al partidei dintre FC Brașov si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Tha'er Fayed BAWAB (atacant). In minutul 45 al partidei dintre FC Brașov si CS Universitatea Craiova, scorul devine 0 - 2.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Cătălin Ştefan ŢÂRĂ si intra Rareș ENCEANU
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, MADSON Henrique Nascimento Santos
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Ștefan Costel GRIGORIE si intra Alexandru Cristian CIOCÂLTEU
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș defensiv Bruno Alexandre Marques MADEIRA si intra Liviu Adrian GANEA
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN
In minutul 70, FC Brașov - CS Universitatea Craiova, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru FC Brașov de Marian Constantin CONSTANTINESCU
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș defensiv MADSON Henrique Nascimento Santos si intra Mihăiță Păunel PLEŞAN
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nuno Miguel Monteiro ROCHA
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ionuț Laurian TÂRNĂCOP si intra Gabriel Cristian VELCOVICI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Liviu Adrian GANEA (rezervă). In minutul 79 al partidei dintre FC Brașov si CS Universitatea Craiova, FC Brașov reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Nuno Miguel Monteiro ROCHA (mijlocaș central). In minutul 83 al partidei dintre FC Brașov si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 3.
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș central Nuno Miguel Monteiro ROCHA si intra Viorel FERFELEA
In minutul 9, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Diogo de Almeida SANTOS
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Mislav LEKO

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

Rareș ENCEANU
46’
46’ Henrique MADSON
Ștefan GRIGORIE
Alexandru CIOCÂLTEU
46’
Bruno MADEIRA
Liviu Adrian GANEA
68’
69’ Cristian BĂLGRĂDEAN
1 - 2 penalty Marian CONSTANTINESCU 70’