Arbitri asistenţi Gabriel Stroe (Pitești), Gabriel Barjac (Zalau)
Arbitru observator Marian Dorobantu (Buzau)
Observator Bogdan Niculae (Bucureşti)
Spectatori 5.000

Meciul din data 25.10.2014 dintre echipele FC Botoșani si Rapid București se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 5.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Gabriel Stroe (Pitești), Gabriel Barjac (Zalau).

FC Botoșani: Gabriel Cristian VAŞVARI, Florin Dorin ACSINTE, Marius Marian CROITORU, Cristian DANCI, István Sándor FÜLÖP, Attila László HADNAGY, David Beniamin LAZAR, Quenten MARTINUS, Michael NGADEU-NGADJUI, Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu, Sergiu Victor HOMEI si rezervele: Marian ANGHELINA, Paul Ștefan BATIN, Claudiu CODOBAN, Vasile Marius CURILEAC, Sebastian Florin IANC, Petre Daniel IVANOVICI, Sergiu Adrian OLTEAN.

Rapid București: Mădălin Florin MARTIN, Andrei Cosmin CIOLACU, Sebastian Cristian COJOCNEAN, Alexandru Angelo DAN, Virgil Andrei DRĂGHIA, Alexandru IACOB, Valentin Marian NEGRU, Daniel Gabriel PANCU, Iulian ROȘU, Cătălin Mihai SAVIN, Nicolae VASILE si rezervele: Jean-Bryan BOUKAKA, Florin CĂLIN, Emil Cosmin DICĂ, Gaston Xavier MENDY, Alexandru MIŞA, Marian STOICA, Valentin Daniel BALINT.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu (mijlocaș central). In minutul 25 al partidei dintre FC Botoșani si Rapid București, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Nicolae VASILE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Iulian ROȘU si intra Emil Cosmin DICĂ
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Nicolae VASILE si intra Gaston Xavier MENDY
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Mădălin Florin MARTIN
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Valentin Marian NEGRU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Gabriel Cristian VAŞVARI (mijlocaș dreapta). In minutul 53 al partidei dintre FC Botoșani si Rapid București, scorul devine 2 - 0.
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș stânga Sebastian Cristian COJOCNEAN si intra Jean-Bryan BOUKAKA
In minutul 60, schimbare, iese atacant Attila László HADNAGY si intra Paul Ștefan BATIN
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Quenten MARTINUS (atacant). In minutul 7 al partidei dintre FC Botoșani si Rapid București, scorul devine 3 - 0.
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga Marius Marian CROITORU si intra Sebastian Florin IANC
In minutul 80, schimbare, iese atacant Quenten MARTINUS si intra Claudiu CODOBAN
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Jean-Bryan BOUKAKA

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

1 - 0 Roussel NGANKAM 25’
37’ Nicolae VASILE
46’ Iulian ROȘU
Emil DICĂ
46’ Nicolae VASILE
Gaston MENDY
49’ Mădălin MARTIN
51’ Valentin NEGRU
2 - 0 Gabriel VAȘVARI 53’
56’ Sebastian COJOCNEAN
Jean-Bryan BOUKAKA
Attila HADNAGY
Paul BATIN
60’
Roussel NGANKAM 63’
3 - 0 Quenten MARTINUS 7’
Marius CROITORU
Sebastian IANC
72’
Quenten MARTINUS
Claudiu CODOBAN
80’
89’ Jean-Bryan BOUKAKA