Arbitri asistenţi Adrian Popescu (Craiova), Iulian Radu (Bucuresti)
Arbitru observator Ionuţ Coza (Cernica)
Observator Valer Sulea (Braşov)
Spectatori 500

Meciul din data 25.10.2014 dintre echipele Ceahlăul Piatra-Neamț si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Piatra-Neamţ pe stadionul Ceahlăul. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (Bucureşti) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Popescu (Craiova), Iulian Radu (Bucuresti).

Ceahlăul Piatra-Neamț: Doru POPADIUC, Marius Gheorghe ONCIU, Alexandru MARGINĂ, Andrei Ovidiu MARC, Alexandru ICHIM, Adrian Ion GHEORGHIU, George CÂRJAN, Nicolae CALANCEA, Vaidas SLAVICKAS, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si rezervele: Răzvan Ionuț GOREA, Andrei Vlăduț PAVEL, Tudor MÂNDRUŞCĂ, Bojan JOVIĆ, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Andrei Florin ȚEPEȘ-Bobu, Marius Ștefan RUSU.

FC Politehnica Iași: Daniel Ionuț NOVAC, WESLEY Lopes Da Silva, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Adrian OLAH, Cristian Lucian MUNTEANU, Cristian Costel MELINTE, Alexandru CREŢU, Alessandro CAPARCO, Lukács BŐLE, Gabriel BOSOI, Alexandru Teofil CIUCUR si rezervele: Florin Constantin PLĂMADĂ, Bogdan Valentin VIŞA, Dulee JOHNSON, Branko GRAHOVAC, Leonard DOBRE, Mădălin CRENGĂNIŞ, Narcis Iulian BĂDIC.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Daniel Ionuț NOVAC (mijlocaș defensiv). In minutul 12 al partidei dintre Ceahlăul Piatra-Neamț si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de WESLEY Lopes Da Silva (mijlocaș central). In minutul 42 al partidei dintre Ceahlăul Piatra-Neamț si FC Politehnica Iași, scorul devine 0 - 2.
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Gabriel BOSOI
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Sorin Mădălin TĂBĂCARIU si intra Andrei Vlăduț PAVEL
GOOOL! Gol marcat pentru Ceahlăul Piatra-Neamț de George CÂRJAN (atacant). In minutul 59 al partidei dintre Ceahlăul Piatra-Neamț si FC Politehnica Iași, scorul devine 1 - 2.
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Doru POPADIUC si intra Tudor MÂNDRUŞCĂ
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Tudor MÂNDRUŞCĂ
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru Teofil CIUCUR
GOOOL! Gol marcat pentru Ceahlăul Piatra-Neamț de Tudor MÂNDRUŞCĂ (rezervă). In minutul 66 al partidei dintre Ceahlăul Piatra-Neamț si FC Politehnica Iași, Ceahlăul Piatra-Neamț reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 71, schimbare, iese fundaș central Cristian Costel MELINTE si intra Florin Constantin PLĂMADĂ
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si intra Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central WESLEY Lopes Da Silva si intra Leonard DOBRE
In minutul 88, schimbare, iese portar Alessandro CAPARCO si intra Branko GRAHOVAC

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

0 - 2 42’ Lopes WESLEY
43’ Gabriel BOSOI
Sorin TĂBĂCARIU
Andrei PAVEL
46’
1 - 2 George CÂRJAN 59’
Doru POPADIUC
Tudor MÂNDRUŞCĂ
60’
Tudor MÂNDRUŞCĂ 61’
64’ Alexandru CIUCUR
2 - 2 Tudor MÂNDRUŞCĂ 66’
71’ Cristian MELINTE
Florin PLĂMADĂ
Cătălin ȘTEFĂNESCU
Sebastian CHITOȘCĂ
78’
84’ Lopes WESLEY
Leonard DOBRE
88’ Alesandro CAPARCO