Arbitru Lucian Rusandu (Sfantu-Gheorghe)
Arbitri asistenţi Sebastian Gheorghe (Suceava), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Dragoș Teodor (Constanța)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 500

Meciul din data 24.10.2014 dintre echipele Oțelul Galați si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Galați pe stadionul Oțelul. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu (Sfantu-Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Gheorghe (Suceava), Bogdan Gheorghe (București).

Oțelul Galați: Rúben Luís Maurício BRÍGIDO, Alexandru TUDORIE, Florin Lucian CERNAT, Dumitru Emanoil HOTOBOC, Karol KARLÍK, Mihai Daniel LECA, Constantin MIŞELĂRICU, Lucian MURGOCI, Iulian POPA, Daniel POPESCU, Hélder Luís Lopes Vieira TAVARES si rezervele: Gabriel ABRAHAM, Samuel COJOC, Cristian CRISTEA, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Emil Gabriel JULA, Ciprian Ștefan MILEA, George Andrei MIRON.

Gaz metan Mediaș: Sergiu Horațiu MUTH, Ionuț Arghir BUZEAN, Valentin Iulian CREȚU, Iulian Lucian CRISTEA, Alexandru Paul CURTEAN, Cosimo Andrea FIGLIOMENI, Ahmed MUJDRAGIĆ, Ciprian Cătălin PETRE, Dan Mihai ROMAN, Aymen TAHAR, Miloš BUCHTA si rezervele: Florin Cristian DAN, Azdren LLULLAKU, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Roberto ROMEO, Loránd Jószef SZILÁGYI, Cristian TODEA, Alexandru TÂRNOVAN.

GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Dan Mihai ROMAN (atacant). In minutul 30 al partidei dintre Oțelul Galați si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Alexandru TUDORIE si intra Emil Gabriel JULA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Cosimo Andrea FIGLIOMENI si intra Azdren LLULLAKU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Rúben Luís Maurício BRÍGIDO si intra Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș defensiv Hélder Luís Lopes Vieira TAVARES si intra Cristian CRISTEA
GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de Cristian CRISTEA (rezervă). In minutul 74 al partidei dintre Oțelul Galați si Gaz metan Mediaș, Oțelul Galați reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Paul CURTEAN si intra Florin Cristian DAN

Emil JULA
46’
46’ Cosimo FIGLIOMENI
Azdren LLULLAKU
Rúben BRÍGIDO
Răzvan GRĂDINARU
46’
Hélder TAVARES
Cristian CRISTEA
65’
1 - 1 Cristian CRISTEA 74’
78’ Alexandru CURTEAN