Arbitri asistenţi Mircea Grigoriu, Florin Neacșu
Arbitru observator Viorel Flueran
Observator Paul Cazan
Spectatori 1.500

Meciul din data 04.11.2014 dintre echipele Rapid București si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea București pe stadionul Valentin Stănescu. in fata a 1.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Grigoriu, Florin Neacșu.

Rapid București: Mircea Alexandru BORNESCU, Nicolae VASILE, Laurențiu Cosmin BUȘ, Alexandru Angelo DAN, Emil Cosmin DICĂ, Mădălin Florin MARTIN, Ioan MERA, Iulian ROȘU, RUI MIGUEL Melo Rodrigues, Andrei Simion TÂNC, Alexandru IACOB si rezervele: Valentin Daniel BALINT, Sebastian Cristian COJOCNEAN, Alexandru Cătălin COMAN, Florin CĂLIN, Virgil Andrei DRĂGHIA, Marian STOICA.

FC Politehnica Iași: Alexandru Teofil CIUCUR, Alexandru CREŢU, Branko GRAHOVAC, Cristian Lucian MUNTEANU, Daniel Ionuț NOVAC, Gomo Richard ONDUKU, Florin Constantin PLĂMADĂ, Ionuț Cosmin VOICU, WESLEY Lopes Da Silva, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Gabriel BOSOI si rezervele: Dorinel Nicuşor GRECU, Narcis Iulian BĂDIC, Lukács BŐLE, Mădălin CRENGĂNIŞ, Valentin Costin DIMA, Leonard DOBRE, Bogdan Valentin VIŞA.

In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Alexandru Angelo DAN
In minutul 28, Rapid București - FC Politehnica Iași, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Politehnica Iași de WESLEY Lopes Da Silva
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Nicolae VASILE
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru ȚIGĂNAȘU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru Angelo DAN si intra Florin CĂLIN
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Cosmin VOICU
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Alexandru Cătălin COMAN
In minutul 60, schimbare, iese fundaș stânga Alexandru ȚIGĂNAȘU si intra Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 63, schimbare, iese atacant Gomo Richard ONDUKU si intra Lukács BŐLE
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Ioan MERA
In minutul 75, schimbare, iese atacant Iulian ROȘU si intra Valentin Daniel BALINT
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș defensiv Daniel Ionuț NOVAC si intra Valentin Costin DIMA
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Emil Cosmin DICĂ
In minutul 87, jucatorul echipei Rapid București, Ioan MERA a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Rapid București ramane din minutul 87 in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.

Nicolae VASILE 30’
32’ Alexandru ŢIGĂNAŞU
Alexandru DAN
Florin CĂLIN
46’
47’ Ionuţ VOICU
Laurențiu BUȘ
Alexandru COMAN
58’
60’ Alexandru ŢIGĂNAŞU