Arbitri asistenţi Aurel Oniţă, Valentin Avram
Arbitru observator Nicolae Grigorescu
Observator Marcel Vasile
Spectatori 2.000

Meciul din data 01.11.2014 dintre echipele CS Universitatea Craiova si FC Botoșani se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniţă, Valentin Avram.

CS Universitatea Craiova: Stephane ACKA, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Sebastian Zoltán ACHIM, Tha'er Fayed BAWAB, Pablo Daniel BRANDÁN, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, MADSON Henrique Nascimento Santos, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Ionuț Laurian TÂRNĂCOP si rezervele: Adrian AVRĂMIA, Costin Romeo CURELEA, Adrian Marius CÂRSTEA, Andrei Virgil IVAN, Alexandru MATEIU, Cătălin George STRATON, Viorel FERFELEA.

FC Botoșani: Sergiu Victor HOMEI, Marius Marian CROITORU, István Sándor FÜLÖP, Attila László HADNAGY, Petre Daniel IVANOVICI, David Beniamin LAZAR, Quenten MARTINUS, Michael NGADEU-NGADJUI, Răzvan TINCU, Gabriel Cristian VAŞVARI, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Mihai Cătălin BORDEIANU, Rashid BROWNE, Claudiu CODOBAN, Vasile Marius CURILEAC, Cristian DANCI, Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu, Sergiu Adrian OLTEAN.

GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Mihail BĂLUŢĂ (mijlocaș stânga). In minutul 28 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Botoșani, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 32, CS Universitatea Craiova - FC Botoșani, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan TINCU
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Michael NGADEU-NGADJUI
In minutul 53, jucatorul echipei FC Botoșani, Michael NGADEU-NGADJUI a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Botoșani ramane din minutul 53 in 10 jucatori.
In minutul 56, schimbare, iese atacant Attila László HADNAGY si intra Sergiu Adrian OLTEAN
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ionuț Laurian TÂRNĂCOP si intra Costin Romeo CURELEA
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș defensiv MADSON Henrique Nascimento Santos si intra Alexandru MATEIU
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș stânga Petre Daniel IVANOVICI si intra Cristian DANCI
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Sergiu Victor HOMEI
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Pablo Daniel BRANDÁN (mijlocaș defensiv). In minutul 71 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Botoșani, scorul devine 2 - 1.
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Cristian DANCI
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru MATEIU
In minutul 84, schimbare, iese atacant Tha'er Fayed BAWAB si intra Viorel FERFELEA
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Bogdan Ilie VĂTĂJELU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.