Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe și Vasile Marinescu
Arbitru observator Alexandru Deaconu
Observator Mircea Călin
Spectatori 40.000

Meciul din data 31.10.2014 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Dinamo București se disputa in localitatea Bucureşti pe stadionul Arena Naţională. in fata a 40.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cristian Balaj impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe și Vasile Marinescu.

Fotbal Club FCSB: Claudiu Andrei KESERÜ, Lucian Ionuț FILIP, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Giedrius ARLAUSKIS, Adrian POPA, Fernando Lopes dos Santos VARELA, Paul PAPP, Andrei PREPELIȚĂ, Łukasz SZUKAŁA, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN, Cristian TĂNASE si rezervele: Florin Constantin NIȚĂ, Srdjan LUCHIN, Alexandru BOURCEANU, Nicandro BREEVELD, Cornel Emilian RÂPĂ, Nicolae Claudiu STANCIU, Alin Dorinel TOȘCA.

Dinamo București: Constantin GRECU, Valentin Marius LAZĂR, Alexandru Traian MARC, Cosmin Gabriel MATEI, Ionuț NEDELCEARU, Collins Ngoran Suiru FAI, Andrei CORDOȘ, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, BOUBACAR Mansaly, Kamil BILIŃSKI, Marius Silviu ALEXE si rezervele: Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Patrick Mihai PETRE, Dorin ROTARIU, Cătălin Ilie SAMOILĂ, Ionuț Daniel ȘERBAN, ELTON Charles Figueiredo da Silva, Alexandre Benjamin DURIMEL.

In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Valentin Marius LAZĂR
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ionuț NEDELCEARU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Łukasz SZUKAŁA (fundaș central). In minutul 45+3 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Dinamo București, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș central Cosmin Gabriel MATEI si intra Dorin ROTARIU
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș defensiv BOUBACAR Mansaly si intra Bogdan Cătălin GAVRILĂ
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN si intra Nicandro BREEVELD
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Paul PAPP (fundaș dreapta). In minutul 78 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Dinamo București, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Claudiu Andrei KESERÜ (atacant). In minutul 81 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Dinamo București, scorul devine 3 - 0.
In minutul 82, schimbare, iese atacant Claudiu Andrei KESERÜ si intra Alexandru BOURCEANU
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș dreapta Adrian POPA si intra Nicolae Claudiu STANCIU
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș dreapta Valentin Marius LAZĂR si intra Patrick Mihai PETRE
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alexandru BOURCEANU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

BILIŃSKI
44’ Valentin LAZĂR
45’ Ionuț NEDELCEARU
1 - 0 Łukasz SZUKAŁA 45+3’
63’ Cosmin MATEI
Dorin ROTARIU
Lucian SÂNMĂRTEAN 63’
76’ Mansaly BOUBACAR