Arbitri asistenţi Andrei Constantinescu, Bogdan Gheorghe
Arbitru observator Dan Petrescu
Observator Paul Mincu
Spectatori 500

Meciul din data 01.11.2014 dintre echipele Astra Giurgiu si Ceahlăul Piatra-Neamț se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Chivulete impreuna cu arbitrii asistenti Andrei Constantinescu, Bogdan Gheorghe.

Astra Giurgiu: Seidu YAHAYA, Constantin Valentin BUDESCU, Marian CRISTESCU, William Douglas DE AMORIM, Gabriel Nicolae ENACHE, Valerică Marius GĂMAN, João Carlos Reis Graça "JOÃOZINHO", Vincent Fabien LABAN Bounayre, Silviu LUNG JR., Vasileios PLIATSIKAS, Takayuki SETO si rezervele: Giannis ARABATZIS, Denis ALIBEC, Sadat BUKARI, Gheorghe Mihai FLORESCU, Laurențiu Daniel RUS, Alexandru IONIŢĂ II.

Ceahlăul Piatra-Neamț: Andrei Ioan DUMITRAȘ, Alexandru ICHIM, Andrei Ovidiu MARC, Alexandru MARGINĂ, Marius Gheorghe ONCIU, Andrei Vlăduț PAVEL, Doru POPADIUC, Vaidas SLAVICKAS, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Nicolae CALANCEA si rezervele: Paul Cristian MATECIUC, Robert CĂRUȚĂ, Adrian Ion GHEORGHIU, Răzvan Ionuț GOREA, Bojan JOVIĆ, Tudor MÂNDRUŞCĂ, Andrei Florin ȚEPEȘ-Bobu.

In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Andrei Vlăduț PAVEL
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, João Carlos Reis Graça "JOÃOZINHO"
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Alexandru MARGINĂ
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 43, Astra Giurgiu - Ceahlăul Piatra-Neamț, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Andrei Ovidiu MARC
GOOOL! Gol marcat pentru Ceahlăul Piatra-Neamț de Andrei Vlăduț PAVEL (atacant). In minutul 51 al partidei dintre Astra Giurgiu si Ceahlăul Piatra-Neamț, Ceahlăul Piatra-Neamț reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Vasileios PLIATSIKAS
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș central Marian CRISTESCU si intra Sadat BUKARI
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Doru POPADIUC si intra Andrei Florin ȚEPEȘ-Bobu
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș defensiv Takayuki SETO si intra Gheorghe Mihai FLORESCU
In minutul 80, schimbare, iese atacant Constantin Valentin BUDESCU si intra Denis ALIBEC
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș defensiv Sorin Mădălin TĂBĂCARIU si intra Robert CĂRUȚĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Sadat BUKARI (rezervă). In minutul 87 al partidei dintre Astra Giurgiu si Ceahlăul Piatra-Neamț, scorul devine 2 - 1.
In minutul 89, schimbare, iese atacant Andrei Vlăduț PAVEL si intra Tudor MÂNDRUŞCĂ
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Vaidas SLAVICKAS

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.

PAVEL
16’ Andrei PAVEL
JOÃOZINHO 40’
42’ Alexandru MARGINĂ
Constantin BUDESCU 42’
1 - 0 penalty Constantin BUDESCU 43’
43’ Andrei MARC
1 - 1 51’ Andrei PAVEL
Vasileios PLIATSIKAS 53’
Marian CRISTESCU
Sadat BUKARI
57’
68’ Doru POPADIUC
Andrei ȚEPEȘ
Takayuki SETO
George FLORESCU
73’
Constantin BUDESCU
Denis ALIBEC
80’
86’ Sorin TĂBĂCARIU
Roberto CĂRUȚĂ
2 - 1 Sadat BUKARI 87’
89’ Andrei PAVEL
Tudor MÂNDRUŞCĂ
90+1’ Vaidas SLAVICKAS