Arbitri asistenţi Mircea Grigoriu, Vlad Bârleanu
Arbitru observator Corneliu Fecioru
Observator Viorel Ilinca
Spectatori 1.000

Meciul din data 07.11.2014 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Târgu-Mureş pe stadionul Trans-Sil. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Grigoriu, Vlad Bârleanu.

ASA Târgu-Mureș: Nicolás Martín GOROBSOV, Dorin Ioan GOGA, Marius Marcel CONSTANTIN, Claudiu Vasile BUMBA, Florin BEJAN, Mircea Ionuț AXENTE, Javier VELAYOS Rodríguez, Eduard Cornel STĂNCIOIU, László SEPSI, Adrian Ioan HORA, Ianis Alin ZICU si rezervele: HENRIQUE De Jesus Bernardo, Ionuț BALAUR, Bruno MARTINS de Jesus, Claudiu Dorian VOICULEŢ, Adrian Ioan VICIU, János József SZÉKELY, AMAURI Morais Pereira.

Gaz metan Mediaș: Sergiu Horațiu MUTH, Azdren LLULLAKU, Ciprian Cătălin PETRE, Dan Mihai ROMAN, Aymen TAHAR, Ahmed MUJDRAGIĆ, Alexandru Paul CURTEAN, Iulian Lucian CRISTEA, Valentin Iulian CREȚU, Ionuț Arghir BUZEAN, Miloš BUCHTA si rezervele: Răzvan Neculaie PLEȘCA, Roberto ROMEO, Loránd Jószef SZILÁGYI, Cristian TODEA, Alexandru TÂRNOVAN, Cosimo Andrea FIGLIOMENI, Florin Cristian DAN.

In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Alexandru Paul CURTEAN
In minutul 46, schimbare, iese atacant Dan Mihai ROMAN si intra Alexandru TÂRNOVAN
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș stânga Ianis Alin ZICU si intra Bruno MARTINS de Jesus
In minutul 65, schimbare, iese atacant Mircea Ionuț AXENTE si intra HENRIQUE De Jesus Bernardo
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Adrian Ioan HORA (mijlocaș dreapta). In minutul 67 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Gaz metan Mediaș, ASA Târgu-Mureș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Azdren LLULLAKU si intra Roberto ROMEO
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș defensiv Iulian Lucian CRISTEA si intra Cosimo Andrea FIGLIOMENI
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș defensiv Nicolás Martín GOROBSOV si intra Claudiu Dorian VOICULEŢ
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Nicolás Martín GOROBSOV
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Claudiu Vasile BUMBA (atacant). In minutul 8 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 0.
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Roberto ROMEO

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa ASA Târgu-Mureș.

PETRE
22’ Alexandru CURTEAN