Arbitri asistenţi Ciprian Danșa (Oradea), Iulius Timar (Marghita)
Arbitru observator Cătălin Botaș (Timișoara)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 1.000

Meciul din data 08.11.2014 dintre echipele Universitatea Cluj si Petrolul Ploiești se disputa in localitatea Cluj-Napoca pe stadionul Cluj Arena. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cristian Balaj (Baia-Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Danșa (Oradea), Iulius Timar (Marghita).

Universitatea Cluj: Dan Mihai BUCȘĂ, Dino ŠKVORC, Pablo Daniel CEPPELINI Gatto, Raul Axente CIUPE, Raul Răzvan COSTIN, Danzell GRAVENBERCH, Valentin Ionuț LEMNARU, Andrei LUNGU, Nicolae Constantin MUȘAT, Vladimir George NICULESCU, Emil Ducu NINU si rezervele: Narcisse Kiswensia BAMBARA, Vasilică CRISTOCEA, Paulo Henrique Martins Eugenio "PAULINHO", Ionuț NEAG, Leonidas PANAGOPOULOS, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Justin Junior MENGOLO.

Petrolul Ploiești: Shay HADDAD, Jean-Sony ALCÉNAT, Victoraș ASTAFEI, Pablo DE LUCAS Torres, Ioan Constantin FILIP, GERALDO Washington Regufe Alves, Kristijan IPŠA, Peterson dos Santos PEÇANHA, Mourad SATLI, Toto Adaruns TAMUZ Temile , Juan Ángel ALBÍN Leites si rezervele: Marian Dean BEȚA, Alberto COBREA, GERSON Guimarães Ferreira Júnior, Sony MUSTIVAR, Patrick N'KOYI-Kiabu, Ionuț Andrei PETELEU, Njongo Lobe PRISO Doding .

In minutul 32, schimbare, iese mijlocaș dreapta Shay HADDAD si intra Njongo Lobe PRISO Doding
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Toto Adaruns TAMUZ Temile (atacant). In minutul 36 al partidei dintre Universitatea Cluj si Petrolul Ploiești, Petrolul Ploiești deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Jean-Sony ALCÉNAT (fundaș dreapta). In minutul 45+1 al partidei dintre Universitatea Cluj si Petrolul Ploiești, scorul devine 0 - 2.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Pablo Daniel CEPPELINI Gatto si intra Paulo Henrique Martins Eugenio "PAULINHO"
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Dan Mihai BUCȘĂ si intra Justin Junior MENGOLO
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Toto Adaruns TAMUZ Temile
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Victoraș ASTAFEI
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Andrei LUNGU
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Juan Ángel ALBÍN Leites (mijlocaș central). In minutul 70 al partidei dintre Universitatea Cluj si Petrolul Ploiești, scorul devine 0 - 3.
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga Victoraș ASTAFEI si intra Sony MUSTIVAR
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Raul Axente CIUPE
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Emil Ducu NINU
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Andrei LUNGU si intra Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS
In minutul 86, schimbare, iese atacant Toto Adaruns TAMUZ Temile si intra Patrick N'KOYI-Kiabu

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Petrolul Ploiești.

TAMUZ
32’ Shay HADDAD
Njongo PRISO
0 - 1 36’ Toto TAMUZ
0 - 2 45+1’ Jean ALCÉNAT
Pablo CEPPELINI
PAULINHO
46’
Dan BUCȘĂ
Justin MENGOLO
46’
49’ Toto TAMUZ
50’ Victoraș ASTAFEI
Andrei LUNGU 60’
0 - 3 70’ Juan ALBÍN
74’ Victoraș ASTAFEI