Arbitri asistenţi Bucsi Imre-László, Marius Marchidanu
Arbitru observator Sorin Boca
Observator Marin Petrache
Spectatori 1.000

Meciul din data 09.11.2014 dintre echipele Oțelul Galați si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Galaţi pe stadionul Oţelul. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Dragoş Istrate impreuna cu arbitrii asistenti Bucsi Imre-László, Marius Marchidanu.

Oțelul Galați: Florin Lucian CERNAT, Cristian CRISTEA, Stelian Nicolae CUCU, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Dumitru Emanoil HOTOBOC, Karol KARLÍK, Lucian MURGOCI, Iulian POPA, Daniel POPESCU, Hélder Luís Lopes Vieira TAVARES, Mihai Daniel LECA si rezervele: Rúben Luís Maurício BRÍGIDO, Alexandru TUDORIE, Gabriel ABRAHAM, Samuel COJOC, Ciprian Ștefan MILEA, George Andrei MIRON, Cosmin Valentin STOIAN.

Astra Giurgiu: Syam Habib BEN YOUSSEF, Constantin Valentin BUDESCU, William Douglas DE AMORIM, Gabriel Nicolae ENACHE, João Carlos Reis Graça "JOÃOZINHO", Vincent Fabien LABAN Bounayre, Silviu LUNG JR., Cristian Daniel OROŞ, Laurențiu Daniel RUS, Seidu YAHAYA, Denis ALIBEC si rezervele: Gheorghe Mihai FLORESCU, Sadat BUKARI, Aurelian Ionuț CHIȚU, Dănuț Dumitru COMAN, Marian CRISTESCU, Alexandru IONIŢĂ II, Takayuki SETO.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 22 al partidei dintre Oțelul Galați si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, João Carlos Reis Graça "JOÃOZINHO"
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș dreapta Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si intra Rúben Luís Maurício BRÍGIDO
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Karol KARLÍK
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș defensiv Karol KARLÍK si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș defensiv Seidu YAHAYA si intra Takayuki SETO
In minutul 84, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Gheorghe Mihai FLORESCU
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Gheorghe Mihai FLORESCU
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș stânga Iulian POPA si intra Cosmin Valentin STOIAN
GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de Alexandru TUDORIE (rezervă). In minutul 88 al partidei dintre Oțelul Galați si Astra Giurgiu, Oțelul Galați reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Alexandru TUDORIE
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Lucian MURGOCI