Arbitri asistenţi Miklós Nagy, Alexandru Cerei
Arbitru observator Augustus Constantin
Observator Cătălin Cursaru
Spectatori 10.000

Meciul din data 24.11.2014 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Rapid București se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 10.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin impreuna cu arbitrii asistenti Miklós Nagy, Alexandru Cerei.

CS Universitatea Craiova: Tha'er Fayed BAWAB, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Stephane ACKA, Pablo Daniel BRANDÁN, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Viorel FERFELEA, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Alexandru MATEIU, Ionuț Laurian TÂRNĂCOP, Andrei Virgil IVAN si rezervele: Adrian Marius CÂRSTEA, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Silviu IZVORANU, Mihăiță Păunel PLEŞAN, Cătălin George STRATON, Dacian Șerban VARGA, Gabriel Cristian VELCOVICI.

Rapid București: Mădălin Florin MARTIN, Laurențiu Cosmin BUȘ, Alexandru Cătălin COMAN, Emil Cosmin DICĂ, Alexandru IACOB, Daniel Cristian LUNG, Gaston Xavier MENDY, Valentin Marian NEGRU, Daniel Gabriel PANCU, Iulian ROȘU, Mircea Alexandru BORNESCU si rezervele: Andrei Cosmin CIOLACU, Florin CĂLIN, Virgil Andrei DRĂGHIA, RUI MIGUEL Melo Rodrigues, Cătălin Mihai SAVIN, Marian STOICA, Andrei Simion TÂNC.

In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Emil Cosmin DICĂ
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Pablo Daniel BRANDÁN (mijlocaș defensiv). In minutul 43 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Rapid București, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Valentin Marian NEGRU si intra RUI MIGUEL Melo Rodrigues
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Andrei Cosmin CIOLACU
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andrei Virgil IVAN si intra Mihăiță Păunel PLEŞAN
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Alexandru IACOB
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Adrian Marius CÂRSTEA
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central Iulian ROȘU si intra Marian STOICA
In minutul 88, schimbare, iese atacant Viorel FERFELEA si intra Dacian Șerban VARGA
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Mădălin Florin MARTIN
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Tha'er Fayed BAWAB (mijlocaș central). In minutul 90+3 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Rapid București, scorul devine 2 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

PANCU
35’ Emil DICĂ
1 - 0 Pablo BRANDÁN 43’
46’ Valentin NEGRU
RUI MIGUEL
54’ Laurențiu BUȘ
Andrei CIOLACU
Andrei IVAN
Mihăiţă PLEŞAN
58’
73’ Alexandru IACOB
Alexandru BĂLUȚĂ
Adrian CÂRSTEA
84’
84’ Iulian ROȘU
Marian STOICA
Viorel FERFELEA
Dacian VARGA
88’
90+1’ Mădălin MARTIN
2 - 0 Tha'er BAWAB 90+3’