Arbitri asistenţi Vladimir Urzică, Alexandru Vodă
Arbitru observator Marcel Bîrsan
Observator Marcel Vasile
Spectatori 3.000

Meciul din data 22.11.2014 dintre echipele Fotbal Club FCSB si FC Brașov se disputa in localitatea București pe stadionul Steaua. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică, Alexandru Vodă.

Fotbal Club FCSB: Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN, Giedrius ARLAUSKIS, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Lucian Ionuț FILIP, Claudiu Andrei KESERÜ, Srdjan LUCHIN, Adrian POPA, Andrei PREPELIȚĂ, Łukasz SZUKAŁA, Cristian TĂNASE, Paul PAPP si rezervele: Alexandru BOURCEANU, Nicandro BREEVELD, Valentin Alexandru COJOCARU, Iasmin LATOVLEVICI, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Cornel Emilian RÂPĂ, Nicolae Claudiu STANCIU.

FC Brașov: Bruno Alexandre Marques MADEIRA, Adnan AGANOVIĆ, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Liviu Adrian GANEA, Ștefan Costel GRIGORIE, Mislav LEKO, Ricardo Jorge Tavares MACHADO, Andrei Daniel MARINESCU, Diogo de Almeida SANTOS, Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO", Bogdan Adrian STRĂUȚ si rezervele: Alexandru Cristian CIOCÂLTEU, Rareș ENCEANU, Șerban MORARU, Cătălin Constantin MUNTEANU, Daniel MUTU, Alexandru Ion VAGNER.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Adrian POPA (mijlocaș dreapta). In minutul 46 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Brașov, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Ștefan Costel GRIGORIE si intra Rareș ENCEANU
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Bogdan Adrian STRĂUȚ
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN si intra Nicandro BREEVELD
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Alexandru Mihăiță CHIPCIU (mijlocaș central). In minutul 79 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Brașov, scorul devine 2 - 0.
In minutul 80, schimbare, iese fundaș central Mislav LEKO si intra Cătălin Constantin MUNTEANU
In minutul 81, schimbare, iese atacant Claudiu Andrei KESERÜ si intra Nicolae Claudiu STANCIU
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei PREPELIȚĂ si intra Alexandru BOURCEANU
In minutul 86, schimbare, iese atacant Liviu Adrian GANEA si intra Alexandru Cristian CIOCÂLTEU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

1 - 0 Adrian POPA 46’
60’ Ștefan GRIGORIE
Rareș ENCEANU
73’ Bogdan STRĂUȚ
Lucian SÂNMĂRTEAN
Nicandro BREEVELD
77’
2 - 0 Alexandru CHIPCIU 79’
80’ Mislav LEKO
Cătălin MUNTEANU
Claudiu KESERÜ
Nicușor STANCIU
81’
Andrei PREPELIȚĂ
Alexandru BOURCEANU
83’
86’ Liviu Adrian GANEA