Arbitri asistenţi Adrian Popescu, Stelian Slabu
Arbitru observator Horațiu Feșnic
Observator Aurel Beldeanu
Spectatori 1.000

Meciul din data 23.11.2014 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si FC Botoșani se disputa in localitatea Târgu-Jiu pe stadionul Tudor Vladimirescsu. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Cojocaru impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Popescu, Stelian Slabu.

Pandurii Târgu-Jiu: Alin Florian BULEICĂ, Paul Viorel ANTON, ELTON Constantino Da Silva, ERICO Constantino da Silva, Deivydas MATULEVIČIUS, Marko MOMČILOVIĆ, Dan Nicolae NISTOR, Marian PLEAȘCĂ, Gezim SHALAJ, Răzvan Marian STANCA, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN si rezervele: Andrei ŞENDROIU, Ionuţ CONSTANTIN, Michał GLIWA, Laurențiu Cătălin IORGA, Cornel Alexandru PREDESCU, Feiz SHAMSIN, Viorel NICOARĂ.

FC Botoșani: Rashid BROWNE, Vasile Marius CURILEAC, Cristian DANCI, István Sándor FÜLÖP, Attila László HADNAGY, Michael NGADEU-NGADJUI, Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu, Andrei Alexandru PATACHE, Răzvan TINCU, Gabriel Cristian VAŞVARI, Paul Ștefan BATIN si rezervele: Sergiu Victor HOMEI, Mihai Cătălin BORDEIANU, Claudiu CODOBAN, Marius Marian CROITORU, Sebastian Florin IANC, Petre Daniel IVANOVICI, David Beniamin LAZAR.

In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Deivydas MATULEVIČIUS
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Paul Ștefan BATIN (atacant). In minutul 31 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 32, schimbare, iese atacant Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Paul Viorel ANTON
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Petre Daniel IVANOVICI
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de ERICO Constantino da Silva (fundaș central). In minutul 50 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Botoșani, Pandurii Târgu-Jiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 66, schimbare, iese atacant Attila László HADNAGY si intra Marius Marian CROITORU
In minutul 73, schimbare, iese atacant Alin Florian BULEICĂ si intra Feiz SHAMSIN
In minutul 73, schimbare, iese atacant Deivydas MATULEVIČIUS si intra Viorel NICOARĂ
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Dan Nicolae NISTOR si intra Cornel Alexandru PREDESCU
In minutul 86, Pandurii Târgu-Jiu - FC Botoșani, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, István Sándor FÜLÖP
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Cristian DANCI
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, ELTON Constantino Da Silva
In minutul 90+3, schimbare, iese atacant Paul Ștefan BATIN si intra Mihai Cătălin BORDEIANU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Botoșani.