Arbitri asistenţi Sebastian Gheorghe, Ovidiu Artene
Arbitru observator Cătălin Popa
Observator Paul Mincu
Spectatori 2.000

Meciul din data 23.11.2014 dintre echipele Petrolul Ploiești si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Gheorghe, Ovidiu Artene.

Petrolul Ploiești: Jean-Sony ALCÉNAT, Toto Adaruns TAMUZ Temile , Juan Ángel ALBÍN Leites, Pablo DE LUCAS Torres, Ioan Constantin FILIP, GERALDO Washington Regufe Alves, Kristijan IPŠA, Patrick N'KOYI-Kiabu, Peterson dos Santos PEÇANHA, Mourad SATLI, FILIPE Andrade TEIXEIRA si rezervele: Marian Dean BEȚA, Mirel Georgian BOLBOAŞĂ, George Alexandru MAREŞ, Gevaro NEPOMUCENO, Rodrigo PASTORINI de León, Ionuț Andrei PETELEU, Sony MUSTIVAR.

ASA Târgu-Mureș: Mircea Ionuț AXENTE, Florin BEJAN, Claudiu Vasile BUMBA, Marius Marcel CONSTANTIN, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Dorin Ioan GOGA, Nicolás Martín GOROBSOV, Adrian Ioan HORA, Gabriel Stelian MUREŞAN, László SEPSI, Eduard Cornel STĂNCIOIU si rezervele: HENRIQUE De Jesus Bernardo, Ionuț BALAUR, Bruno MARTINS de Jesus, Javier VELAYOS Rodríguez, Adrian Ioan VICIU, Claudiu Dorian VOICULEŢ.

GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Juan Ángel ALBÍN Leites (mijlocaș dreapta). In minutul 16 al partidei dintre Petrolul Ploiești si ASA Târgu-Mureș, Petrolul Ploiești deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de GERALDO Washington Regufe Alves (fundaș central). In minutul 22 al partidei dintre Petrolul Ploiești si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 2 - 0.
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Florin BEJAN
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 46, schimbare, iese atacant Mircea Ionuț AXENTE si intra HENRIQUE De Jesus Bernardo
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Patrick N'KOYI-Kiabu si intra Gevaro NEPOMUCENO
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, GERALDO Washington Regufe Alves
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș defensiv Nicolás Martín GOROBSOV si intra Claudiu Dorian VOICULEŢ
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta Claudiu Vasile BUMBA si intra Ianis Alin ZICU
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș stânga FILIPE Andrade TEIXEIRA si intra Sony MUSTIVAR
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Gevaro NEPOMUCENO
In minutul 86, schimbare, iese atacant Toto Adaruns TAMUZ Temile si intra Rodrigo PASTORINI de León
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Sony MUSTIVAR
In minutul 89, jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Florin BEJAN a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. ASA Târgu-Mureș ramane din minutul 89 in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Petrolul Ploiești.

2 - 0 GERALDO ALVES 22’
29’ Florin BEJAN
33’ Marius CONSTANTIN
46’ Mircea AXENTE
Bernardo HENRIQUE
Patrick N'KOYI
Gevaro NEPOMUCENO
46’
GERALDO ALVES 51’
54’ Nicolás GOROBSOV
58’ Nicolás GOROBSOV