Arbitri asistenţi Aurel Oniță, Iulian Radu
Arbitru observator Ionuț Iugulescu
Observator Dan Potocianu
Spectatori 3.000

Meciul din data 21.11.2014 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Dinamo București se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniță, Iulian Radu.

Gaz metan Mediaș: Alexandru TÂRNOVAN, Valentin Iulian CREȚU, Alexandru Paul CURTEAN, Florin Cristian DAN, Sergiu Horațiu MUTH, Ciprian Cătălin PETRE, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Loránd Jószef SZILÁGYI, Aymen TAHAR, Cristian TODEA, Ahmed MUJDRAGIĆ si rezervele: Ionuț Arghir BUZEAN, Miloš BUCHTA, Alexandru BUZIUC, Iulian Lucian CRISTEA, Cosimo Andrea FIGLIOMENI, Azdren LLULLAKU, Roberto ROMEO.

Dinamo București: Constantin GRECU, Kamil BILIŃSKI, BOUBACAR Mansaly, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Andrei CORDOȘ, ELTON Charles Figueiredo da Silva, Collins Ngoran Suiru FAI, Alexandru Traian MARC, Cosmin Gabriel MATEI, Ionuț NEDELCEARU, Marius Silviu ALEXE si rezervele: Alexandre Benjamin DURIMEL, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Zoltán KOVÁCS, Patrick Mihai PETRE, Dorin ROTARIU, Robert Theodor VĂDUVA, Ionuț Daniel ȘERBAN.

GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Aymen TAHAR (mijlocaș central). In minutul 04 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Dinamo București, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de BOUBACAR Mansaly (mijlocaș central). In minutul 21 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Dinamo București, Dinamo București reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Collins Ngoran Suiru FAI
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Loránd Jószef SZILÁGYI
In minutul 45, schimbare, iese atacant Alexandru Paul CURTEAN si intra Azdren LLULLAKU
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Kamil BILIŃSKI (atacant). In minutul 54 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Dinamo București, scorul devine 1 - 2.
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 67, schimbare, iese atacant Alexandru TÂRNOVAN si intra Alexandru BUZIUC
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Florin Cristian DAN
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central ELTON Charles Figueiredo da Silva si intra Ionuț Daniel ȘERBAN
In minutul 72, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Dinamo București, Constantin GRECU. Dinamo București va trebui sa trebui sa joace restul de 18 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 74, schimbare, iese atacant Cosmin Gabriel MATEI si intra Dorin ROTARIU
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Florin Cristian DAN si intra Cosimo Andrea FIGLIOMENI
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Kamil BILIŃSKI
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Răzvan Neculaie PLEȘCA
In minutul 84, schimbare, iese atacant Marius Silviu ALEXE si intra Bogdan Cătălin GAVRILĂ
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Alexandru Traian MARC

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Dinamo București.

1 - 1 21’ Mansaly BOUBACAR
28’ Collins FAI
Loránd SZILÁGYI 41’
Alexandru CURTEAN
Azdren LLULLAKU
45’
1 - 2 54’ Kamil BILIŃSKI
Valentin CREȚU 65’
Alexandru TÂRNOVAN
Alexandru BUZIUC
67’
Florin DAN 68’
68’ Da Silva ELTON
Ionuț ȘERBAN
72’ Constantin GRECU