Arbitri asistenţi Adrian Ghinguleac, Andrei Constantinescu
Arbitru observator Ionuț Coza
Observator Octavian Goga
Spectatori 7.000

Meciul din data 01.12.2014 dintre echipele FC Botoșani si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 7.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Ghinguleac, Andrei Constantinescu.

FC Botoșani: Vasile Marius CURILEAC, Marius Marian CROITORU, Paul Ștefan BATIN, Florin Dorin ACSINTE, Armand ŞVICHI, Gabriel Cristian VAŞVARI, Andrei Alexandru PATACHE, Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu, Michael NGADEU-NGADJUI, István Sándor FÜLÖP, Răzvan TINCU si rezervele: Rashid BROWNE, Mihai Cătălin BORDEIANU, Attila László HADNAGY, Sergiu Adrian OLTEAN, Quenten MARTINUS, David Beniamin LAZAR, Petre Daniel IVANOVICI.

Fotbal Club FCSB: Adrian POPA, Paul PAPP, Claudiu Andrei KESERÜ, Andrei PREPELIȚĂ, Łukasz SZUKAŁA, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN, Cristian TĂNASE, Fernando Lopes dos Santos VARELA, Lucian Ionuț FILIP, Alexandru BOURCEANU, Giedrius ARLAUSKIS si rezervele: Srdjan LUCHIN, Raul Andrei RUSESCU, Nicolae Claudiu STANCIU, Alin Dorinel TOȘCA, Iasmin LATOVLEVICI, Valentin Alexandru COJOCARU, Nicandro BREEVELD.

In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Gabriel Cristian VAŞVARI
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Andrei PREPELIȚĂ (mijlocaș defensiv). In minutul 31 al partidei dintre FC Botoșani si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu si intra Quenten MARTINUS
In minutul 46, schimbare, iese atacant Armand ŞVICHI si intra Attila László HADNAGY
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, István Sándor FÜLÖP
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Attila László HADNAGY
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Paul PAPP
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Giedrius ARLAUSKIS
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Gabriel Cristian VAŞVARI si intra Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga Cristian TĂNASE si intra Nicolae Claudiu STANCIU
In minutul 81, schimbare, iese atacant Claudiu Andrei KESERÜ si intra Raul Andrei RUSESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Andrei PREPELIȚĂ (mijlocaș defensiv). In minutul 88 al partidei dintre FC Botoșani si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 2.
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș central Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN si intra Nicandro BREEVELD
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihai Cătălin BORDEIANU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Quenten MARTINUS
46’
Armand ŞVICHI
Attila HADNAGY
46’
István FÜLÖP 50’
Attila HADNAGY 54’
63’ Paul PAPP
68’ Giedrius ARLAUSKIS
Gabriel VAȘVARI
Mihai BORDEIANU
71’
72’ TĂNASE Cristian
Nicușor STANCIU
81’ Claudiu KESERÜ
Raul RUSESCU
0 - 2 88’ Andrei PREPELIȚĂ
89’ Lucian SÂNMĂRTEAN