Arbitri asistenţi Aurel Oniță, Bogdan Velicu
Arbitru observator Dragoș Teodor
Observator Mircea Călin
Spectatori 1.000

Meciul din data 28.11.2014 dintre echipele FC Politehnica Iași si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniță, Bogdan Velicu.

FC Politehnica Iași: Narcis Iulian BĂDIC, Branko GRAHOVAC, Gabriel BOSOI, Lukács BŐLE, Alexandru Teofil CIUCUR, Alexandru CREŢU, Leonard DOBRE, Cristian Lucian MUNTEANU, Adrian OLAH, Florin Constantin PLĂMADĂ, Ionuț Cosmin VOICU si rezervele: Mădălin CRENGĂNIŞ, Marius CĂLUGĂRU, Dorinel Nicuşor GRECU, Milan MITIĆ, Daniel Ionuț NOVAC, Bogdan Valentin VIŞA.

Pandurii Târgu-Jiu: Cornel Alexandru PREDESCU, ERICO Constantino da Silva, Deivydas MATULEVIČIUS, Marko MOMČILOVIĆ, Dan Nicolae NISTOR, Marian PLEAȘCĂ, Mihaiță Alexandru ROMAN, Gezim SHALAJ, Răzvan Marian STANCA, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Alin Florian BULEICĂ si rezervele: Ionuţ CONSTANTIN, Michał GLIWA, Viorel NICOARĂ, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Feiz SHAMSIN, Andrei ŞENDROIU.

In minutul 12, FC Politehnica Iași - Pandurii Târgu-Jiu, scorul este 1 - 0. Autogol, inscris de Deivydas MATULEVIČIUS
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Lukács BŐLE (mijlocaș central). In minutul 17 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 2 - 0.
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru CREŢU
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cristian Lucian MUNTEANU
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Marko MOMČILOVIĆ
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Marian PLEAȘCĂ si intra Viorel NICOARĂ
In minutul 53, jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru CREŢU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Politehnica Iași ramane din minutul 53 in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Gabriel BOSOI (mijlocaș dreapta). In minutul 57 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 3 - 0.
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș stânga Gezim SHALAJ si intra Mihai Cosmin RĂDUȚ
In minutul 61, schimbare, iese atacant Leonard DOBRE si intra Daniel Ionuț NOVAC
In minutul 62, schimbare, iese atacant Mihaiță Alexandru ROMAN si intra Feiz SHAMSIN
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Viorel NICOARĂ
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Teofil CIUCUR si intra Milan MITIĆ
In minutul 88, schimbare, iese fundaș central Florin Constantin PLĂMADĂ si intra Bogdan Valentin VIŞA
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Milan MITIĆ

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.

2 - 0 Lukács BŐLE 17’
22’ Mihăiță ROMAN II
Alexandru CREŢU 24’
Cristian MUNTEANU 25’
Narcis BĂDIC 37’
41’ Marko MOMČILOVIĆ
46’ Marian PLEAȘCĂ
Viorel NICOARĂ
Alexandru CREŢU 53’
3 - 0 Gabriel BOSOI 57’
57’ Gezim SHALAJ
Mihai RĂDUȚ
Leonard DOBRE
Daniel NOVAC
61’
62’ Mihăiță ROMAN II