Arbitri asistenţi Octavian Şovre, Ciprian Danşa
Arbitru observator Patriţiu Abrudan
Observator Marin Petrache
Spectatori 2.500

Meciul din data 07.12.2014 dintre echipele Fotbal Club FCSB si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Bucureşti pe stadionul Steaua. in fata a 2.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Şovre, Ciprian Danşa.

Fotbal Club FCSB: Cristian TĂNASE, Giedrius ARLAUSKIS, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Lucian Ionuț FILIP, Claudiu Andrei KESERÜ, Srdjan LUCHIN, Andrei PREPELIȚĂ, Łukasz SZUKAŁA, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN, Fernando Lopes dos Santos VARELA, Adrian POPA si rezervele: Nicandro BREEVELD, Valentin Alexandru COJOCARU, Iasmin LATOVLEVICI, Ionuț NEAGU II, Raul Andrei RUSESCU, Cornel Emilian RÂPĂ, Nicolae Claudiu STANCIU.

FC Politehnica Iași: Branko GRAHOVAC, Gabriel BOSOI, Narcis Iulian BĂDIC, Lukács BŐLE, Alexandru Teofil CIUCUR, Leonard DOBRE, Marius Ovidiu MIHALACHE, Cristian Lucian MUNTEANU, Adrian OLAH, Florin Constantin PLĂMADĂ, Ionuț Cosmin VOICU si rezervele: Alessandro CAPARCO, Mădălin CRENGĂNIŞ, Marius CĂLUGĂRU, Milan MITIĆ, Daniel Ionuț NOVAC, Bogdan Valentin VIŞA.

In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Andrei PREPELIȚĂ
In minutul 61, schimbare, iese atacant Claudiu Andrei KESERÜ si intra Raul Andrei RUSESCU
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta Adrian POPA si intra Nicolae Claudiu STANCIU
In minutul 72, schimbare, iese fundaș dreapta Ionuț Cosmin VOICU si intra Milan MITIĆ
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Branko GRAHOVAC
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș central Lukács BŐLE si intra Daniel Ionuț NOVAC
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Raul Andrei RUSESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Łukasz SZUKAŁA (fundaș central). In minutul 90+5 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Politehnica Iași, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 90+6, jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Branko GRAHOVAC a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Politehnica Iași ramane din minutul 90+6 in 10 jucatori.
In minutul 90+7, schimbare, iese atacant Leonard DOBRE si intra Alessandro CAPARCO
In minutul 90+7, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Andrei PREPELIȚĂ. Fotbal Club FCSB va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Raul RUSESCU
61’
Adrian POPA
Nicușor STANCIU
70’
72’ Ionuţ VOICU
Milan MITIĆ
75’ Branko GRAHOVAC
87’ Lukács BŐLE
Daniel NOVAC
Raul RUSESCU 90+1’
1 - 0 Łukasz SZUKAŁA 90+5’
90+6’ Branko GRAHOVAC