Arbitri asistenţi Vladimir Urzică, Andrei Constantinescu
Arbitru observator Cornel Sorescu
Observator Bogdan Niculae
Spectatori 1.000

Meciul din data 06.12.2014 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si Rapid București se disputa in localitatea Târgu-Jiu pe stadionul Tudor Vladimirescu. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică, Andrei Constantinescu.

Pandurii Târgu-Jiu: Michał GLIWA, ERICO Constantino da Silva, ELTON Constantino Da Silva, Alin Florian BULEICĂ, Dan Nicolae NISTOR, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Gezim SHALAJ, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Mihaiță Alexandru ROMAN, Cornel Alexandru PREDESCU, Marko MOMČILOVIĆ si rezervele: Deivydas MATULEVIČIUS, Ionuţ CONSTANTIN, Paul Viorel ANTON, Feiz SHAMSIN, Marian PLEAȘCĂ, Răzvan Marian STANCA.

Rapid București: Daniel Cristian LUNG, Alexandru IACOB, Emil Cosmin DICĂ, Mădălin Florin MARTIN, Gaston Xavier MENDY, Daniel Gabriel PANCU, RUI MIGUEL Melo Rodrigues, Marian STOICA, Andrei Simion TÂNC, Alexandru Cătălin COMAN, Mircea Alexandru BORNESCU si rezervele: Ioan MERA, Nicolae VASILE, Virgil Andrei DRĂGHIA, Alexandru Angelo DAN, Florin CĂLIN, Andrei Cosmin CIOLACU, Valentin Daniel BALINT.

In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Mihai Cosmin RĂDUȚ
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Mihaiță Alexandru ROMAN (atacant). In minutul 14 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Rapid București, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Emil Cosmin DICĂ
In minutul 51, schimbare, iese mijlocaș stânga Marian STOICA si intra Andrei Cosmin CIOLACU
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș stânga Gezim SHALAJ si intra Deivydas MATULEVIČIUS
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Cornel Alexandru PREDESCU si intra Feiz SHAMSIN
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Dan Nicolae NISTOR
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Andrei Simion TÂNC
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alin Florian BULEICĂ si intra Paul Viorel ANTON
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Mădălin Florin MARTIN
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, RUI MIGUEL Melo Rodrigues
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central RUI MIGUEL Melo Rodrigues si intra Florin CĂLIN
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Deivydas MATULEVIČIUS
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Deivydas MATULEVIČIUS (rezervă). In minutul 89 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Rapid București, scorul devine 2 - 0.
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.