Arbitri asistenţi Vasile Marinescu, Bogdan Gheorghe
Arbitru observator Alexandru Deaconu
Observator Constantin Statescu
Spectatori 500

Meciul din data 05.12.2014 dintre echipele Viitorul Constanța si FC Botoșani se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu, Bogdan Gheorghe.

Viitorul Constanța: Cristian Alexandru DAMINUȚĂ, Alexandru BUZBUCHI, Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez, Romario Sandu BENZAR, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Silviu Gabriel PANĂ, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Bogdan Alexandru MITREA, Cristian Marian MANEA, Iulian MAMELE, Florin Lucian TĂNASE si rezervele: Florin Alexandru CIOABLĂ, Dragoș BALAURU, Robert George HODOROGEA, Ionuț Daniel VÂNĂ, Ciprian Antonio PERJU, Boban NIKOLOV, Ianis HAGI.

FC Botoșani: Cristian DANCI, Attila László HADNAGY, Marius Marian CROITORU, Petre Daniel IVANOVICI, Michael NGADEU-NGADJUI, Andrei Alexandru PATACHE, Răzvan TINCU, Vasile Marius CURILEAC, Claudiu CODOBAN, Paul Ștefan BATIN, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Sebastian Florin IANC, David Beniamin LAZAR, Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu, Sergiu Adrian OLTEAN, Gabriel Cristian VAŞVARI, Rashid BROWNE, Mihai Cătălin BORDEIANU.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Attila László HADNAGY (atacant). In minutul 08 al partidei dintre Viitorul Constanța si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 11, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Petre Daniel IVANOVICI
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Florin Lucian TĂNASE (mijlocaș stânga). In minutul 18 al partidei dintre Viitorul Constanța si FC Botoșani, Viitorul Constanța reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Marius Marian CROITORU
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Ionuț MITRIŢĂ si intra Boban NIKOLOV
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș central Marius Marian CROITORU si intra Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Vasile Marius CURILEAC
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Paul Ștefan BATIN
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Claudiu CODOBAN si intra Sebastian Florin IANC
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Paul Ștefan BATIN (atacant). In minutul 81 al partidei dintre Viitorul Constanța si FC Botoșani, scorul devine 1 - 2.
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Romario Sandu BENZAR si intra Florin Alexandru CIOABLĂ
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Cristian DANCI
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș dreapta Petre Daniel IVANOVICI si intra Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș defensiv Silviu Gabriel PANĂ si intra Ianis HAGI

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Botoșani.