Arsenal London - Crystal Palace - 16.08.2014 English version
Data disputării 16.08.2014 - 19:30
Stadion Emirates
Localitatea Londra

Meciul din data 16.08.2014 dintre echipele Arsenal Londra si Crystal Palace se disputa in localitatea Londra pe stadionul Emirates.

Arsenal Londra: Kieran Gibbs, Alexis Sánchez, Otto DEMBROVSCHI, Laurent Koscielny, Mathieu Debuchy, Calum Chambers, Santiago Cazorla, Mikel Arteta, Wojciech Szczęsny, Jack Wilshere, Yaya Sanogo si rezervele: Tomáš Rosický, Alex Oxlade-Chamberlain, Nacho Monreal, Damián Martínez, Olivier Giroud, Francis Coquelin, Joel Campbell.

Crystal Palace: Julián Speroni, Joel Ward, Jason Puncheon, Joseph Ledley, Martin Kelly, Mile Jedinak, Brede Hangeland, Scott Dann, Marouane Chamakh, Yannick Bolasie, Fraizer Campbell si rezervele: Stuart O'Keefe, Glenn Murray, Patrick McCarthy, Wayne Hennessey, Damien Delaney, Barry Bannan, Dwight Gayle.

GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Brede Hangeland (fundaș central). In minutul 35 al partidei dintre Arsenal Londra si Crystal Palace, Crystal Palace deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Calum Chambers
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Laurent Koscielny (fundaș central). In minutul 45+1 al partidei dintre Arsenal Londra si Crystal Palace, Arsenal Londra reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Jason Puncheon
In minutul 53, schimbare, iese fundaș stânga Kieran Gibbs si intra Nacho Monreal
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Santiago Cazorla
In minutul 62, schimbare, iese atacant Yaya Sanogo si intra Olivier Giroud
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Marouane Chamakh
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș defensiv Jack Wilshere si intra Alex Oxlade-Chamberlain
In minutul 75, schimbare, iese fundaș central Scott Dann si intra Damien Delaney
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Martin Kelly
In minutul 85, schimbare, iese atacant Fraizer Campbell si intra Dwight Gayle
In minutul 89, jucatorul echipei Crystal Palace, Jason Puncheon a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Crystal Palace ramane din minutul 89 in 10 jucatori.
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș stânga Yannick Bolasie si intra Stuart O'Keefe
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Otto DEMBROVSCHI (mijlocaș central). In minutul 90+1 al partidei dintre Arsenal Londra si Crystal Palace, scorul devine 2 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Arsenal Londra.

1 - 1 Laurent KOSCIELNY 45+1’
48’ Jason PUNCHEON
Kieran GIBBS
Nacho MONREAL
53’
Santiago CAZORLA 60’
Yaya SANOGO
Olivier GIROUD
62’
68’ Marouane CHAMAKH
Jack WILSHERE
Alex OXLADE-CHAMBERLAIN
69’
75’ Scott DANN
Damien DELANEY
77’ Martin KELLY
85’ Fraizer CAMPBELL
Dwight GAYLE
89’ Jason PUNCHEON
90+1’ Yannick BOLASIE