Burnley FC - Chelsea London - 18.08.2014 English version
Data disputării 18.08.2014 - 22:00
Stadion Turf Moor
Localitatea Burnley

Meciul din data 18.08.2014 dintre echipele Burnley FC si Chelsea Londra se disputa in localitatea Burnley pe stadionul Turf Moor.

Burnley FC: Daniel Ings, Tom Heaton, Michael Duff, Scott Arfield, Lukas Jutkiewicz, Matthew Taylor, Jason Shackell, Ben Mee, Dean Marney, Robert BOGDAN, Kieran Trippier si rezervele: Matthew Gilks, Cameron Dummigan, Ashley Barnes, Ross Wallace, Marvin Sordell, Kevin Long, Michael Kightly.

Chelsea Londra: Branislav Ivanović, Cesc Fàbregas, Nemanja Matić, André Schürrle, John Terry, Oscar dos Santos, Eden Hazard, Thibaut Courtois, Diego Costa, Gary Cahill, César Azpilicueta si rezervele: Filipe Luís, John Obi Mikel, Fernando Torres, Kurt Zouma, Petr Čech, Didier Drogba, Willian Borges.

GOOOL! Gol marcat pentru Burnley FC de Scott Arfield (mijlocaș stânga). In minutul 14 al partidei dintre Burnley FC si Chelsea Londra, Burnley FC deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Diego Costa (atacant). In minutul 17 al partidei dintre Burnley FC si Chelsea Londra, Chelsea Londra reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de André Schürrle (mijlocaș dreapta). In minutul 21 al partidei dintre Burnley FC si Chelsea Londra, scorul devine 1 - 2.
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Diego Costa
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Branislav Ivanović (fundaș dreapta). In minutul 34 al partidei dintre Burnley FC si Chelsea Londra, scorul devine 1 - 3.
In minutul 70, schimbare, iese atacant Lukas Jutkiewicz si intra Ashley Barnes
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta Matthew Taylor si intra Michael Kightly
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta André Schürrle si intra Willian Borges
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Oscar dos Santos si intra John Obi Mikel
In minutul 82, schimbare, iese atacant Daniel Ings si intra Marvin Sordell
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga Eden Hazard si intra Didier Drogba
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Marvin Sordell

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Chelsea Londra.

1 - 2 21’ André SCHURRLE
30’ Diego COSTA
1 - 3 34’ Branislav IVANOVIC
Lukas JUTKIEWICZ
Ashley BARNES
70’
Matthew TAYLOR
Michael KIGHTLY
70’
78’ André SCHURRLE
Borges WILLIAN
82’ dos Santos OSCAR