Leicester City - Everton FC - 16.08.2014 English version
Data disputării 16.08.2014 - 17:00
Stadion King Power
Localitatea Leicester

Meciul din data 16.08.2014 dintre echipele Leicester City si Everton FC se disputa in localitatea Leicester pe stadionul King Power.

Leicester City: Kasper Schmeichel, Westley Morgan, David Nugent, Liam Moore, Paul Konchesky, Riyad Mahrez, Anthony Knockaert, Andrew King, Daniel Drinkwater, Ritchie De Laet, Leonardo Ulloa si rezervele: Thomas Hooper, Dean Hammond, Benjamin Hamer, Gary Taylor-Fletcher, Marcin Wasilewski, Christopher Wood, Jeffrey Schlupp.

Everton FC: Steven Pienaar, John Stones, Steven Naismith, James McCarthy, Aiden McGeady, Romelu Lukaku, Philip Jagielka, Tim Howard, Sylvain Distin, Gareth Barry, Leighton Baines si rezervele: Kevin Mirallas, Leon Osman, Joel Robles, Séamus Coleman, Christian Atsu, Antolín Alcaraz, Muhamed Bešić.

GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Aiden McGeady (mijlocaș dreapta). In minutul 20 al partidei dintre Leicester City si Everton FC, Everton FC deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de Leonardo Ulloa (atacant). In minutul 22 al partidei dintre Leicester City si Everton FC, Leicester City reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 39, schimbare, iese mijlocaș central Daniel Drinkwater si intra Dean Hammond
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Steven Naismith (mijlocaș central). In minutul 45 al partidei dintre Leicester City si Everton FC, scorul devine 1 - 2.
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Anthony Knockaert si intra Jeffrey Schlupp
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Gareth Barry
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Liam Moore
In minutul 78, schimbare, iese atacant Leonardo Ulloa si intra Christopher Wood
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Steven Pienaar si intra Kevin Mirallas
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș dreapta Aiden McGeady si intra Séamus Coleman
GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de Christopher Wood (rezervă). In minutul 86 al partidei dintre Leicester City si Everton FC, Leicester City reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.