Liverpool FC - Southampton FC - 17.08.2014 English version
Data disputării 17.08.2014 - 15:30
Stadion Anfield Road
Localitatea Liverpool

Meciul din data 17.08.2014 dintre echipele Liverpool FC si Southampton FC se disputa in localitatea Liverpool pe stadionul Anfield Road.

Liverpool FC: Jordan Henderson, Simon Mignolet, Lucas Leiva, Javier Manquillo, Dejan Lovren, Glen Johnson, Steven Gerrard, Philippe Coutinho, Raheem Sterling, Martin Škrtel, Daniel Sturridge si rezervele: Mamadou Sakho, Rickie Lambert, Ianos BRÂNZĂ, Jordon Ibe, Emre Can, Joseph Allen, Kolo Touré.

Southampton FC: Dušan Tadić , Victor Wanyama, James Ward-Prowse, Maya Yoshida, Morgan Schneiderlin, Graziano Pellè, Fraser Forster, José Fonte, Steven Davis, Nathaniel Clyne, Ryan Bertrand si rezervele: Saphir Taïder, Jack Stephens, Shane Long, Jos Hooiveld, Lloyd Isgrove, Jack Cork, Kelvin Davis.

GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Raheem Sterling (atacant). In minutul 24 al partidei dintre Liverpool FC si Southampton FC, Liverpool FC deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Javier Manquillo
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Nathaniel Clyne (fundaș dreapta). In minutul 56 al partidei dintre Liverpool FC si Southampton FC, Southampton FC reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș central Lucas Leiva si intra Joseph Allen
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dušan Tadić si intra Shane Long
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Morgan Schneiderlin
In minutul 76, schimbare, iese atacant Philippe Coutinho si intra Rickie Lambert
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Steven Davis
GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Daniel Sturridge (atacant). In minutul 79 al partidei dintre Liverpool FC si Southampton FC, scorul devine 2 - 1.
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș stânga Steven Davis si intra Lloyd Isgrove

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Liverpool FC.

Joe ALLEN
63’
64’ Dušan TADIC
Shane LONG
65’ Morgan SCHNEIDERLIN