Stoke City - Aston Villa - 16.08.2014 English version
Data disputării 16.08.2014 - 17:00
Stadion Britannia
Localitatea Stoke-on-Trent

Meciul din data 16.08.2014 dintre echipele Stoke City si Aston Villa se disputa in localitatea Stoke-on-Trent pe stadionul Britannia.

Stoke City: Stephen Ireland, Mame Biram Diouf, Asmir Begović, Phillip Bardsley, Marko Arnautović, Glenn Whelan, Bojan Krkić, Steven N'Zonzi, Erik Pieters, Ryan Shawcross, Marc Wilson si rezervele: Robert Huth, Peter Crouch, Charlie Adam, Marc Muniesa, Steven Sidwell, Thomas Sørensen, Jonathan Walters.

Aston Villa: Brad Guzan, Alan Hutton, Charles N'Zogbia, Kieran Richardson, Philippe Senderos, Ron Vlaar, Andreas Weimann, Ashley Westwood, Fabian Delph, Aly Cissokho, Gabriel Agbonlahor si rezervele: Jack Grealish, Karim El Ahmadi, Shay Given, Ciaran Clark, Darren Bent, Nathan Baker, Leandro Bacuna.

In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Ashley Westwood
GOOOL! Gol marcat pentru Aston Villa de Andreas Weimann (atacant). In minutul 50 al partidei dintre Stoke City si Aston Villa, Aston Villa deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 71, schimbare, iese atacant Mame Biram Diouf si intra Peter Crouch
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Charles N'Zogbia si intra Jack Grealish
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Alan Hutton
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș defensiv Glenn Whelan si intra Charlie Adam
In minutul 82, schimbare, iese atacant Andreas Weimann si intra Leandro Bacuna
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Gabriel Agbonlahor

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Aston Villa.

WEIMANN
14’ Ashley WESTWOOD
0 - 1 50’ Andreas WEIMANN
Mame DIOUF
Peter CROUCH
71’
71’ Charles N'ZOGBIA
Jack GREALISH
81’ Alan HUTTON
Glenn WHELAN
Charlie ADAM
82’
82’ Andreas WEIMANN
Leandro BACUNA
86’ Gabriel AGBONLAHOR