West Bromwich Albion - Sunderland AFC - 16.08.2014 English version
Data disputării 16.08.2014 - 17:00
Stadion The Hawthorns
Localitatea West Bromwich

Meciul din data 16.08.2014 dintre echipele West Bromwich Albion si Sunderland AFC se disputa in localitatea West Bromwich pe stadionul The Hawthorns.

West Bromwich Albion: Christopher Brunt, Saido Berahino, Victor Anichebe, Craig Dawson, Sébastien Pocognoli, Andre Wisdom, Jonas Olsson, Youssouf Mulumbu, Craig Gardner, Ben Foster, Graham Dorrans si rezervele: Jason Davidson, Christopher Baird, Claudio Yacob, Stéphane Sessègnon, Liam O'Neil, Glyn Oliver Myhill , Brown Ideye.

Sunderland AFC: Valentin Roberge, Connor Wickham, Steven Fletcher, Patrick van Aanholt, Jack Rodwell, Constantin MOLDOVEANU, Sebastian Larsson, Vito Mannone, John O'Shea, Lee Cattermole, Wesley Brown si rezervele: Costel Fane PANTILIMON, Jordi Gómez, Daniel Graham, Charalampos Mavrias, William Buckley, Liam Bridcutt, Josmer Altidore.

In minutul 10, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Craig Dawson
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Graham Dorrans
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Jonas Olsson
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Valentin Roberge
In minutul 42, West Bromwich Albion - Sunderland AFC, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru West Bromwich Albion de Saido Berahino
GOOOL! Gol marcat pentru Sunderland AFC de Lee Cattermole (mijlocaș central). In minutul 6 al partidei dintre West Bromwich Albion si Sunderland AFC, Sunderland AFC reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central Jack Rodwell si intra Jordi Gómez
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Constantin MOLDOVEANU si intra William Buckley
GOOOL! Gol marcat pentru West Bromwich Albion de Saido Berahino (atacant). In minutul 74 al partidei dintre West Bromwich Albion si Sunderland AFC, scorul devine 2 - 1.
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Christopher Brunt si intra Christopher Baird
In minutul 81, schimbare, iese fundaș central Wesley Brown si intra Josmer Altidore
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș dreapta Graham Dorrans si intra Stéphane Sessègnon
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central Craig Gardner si intra Claudio Yacob
GOOOL! Gol marcat pentru Sunderland AFC de Sebastian Larsson (mijlocaș dreapta). In minutul 85 al partidei dintre West Bromwich Albion si Sunderland AFC, Sunderland AFC reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

Jonas OLSSON 33’
42’ Valentin ROBERGE
1 - 0 penalty Saido BERAHINO 42’
1 - 1 6’ Lee CATTERMOLE
68’ Jack RODWELL
Jordi GOMEZ
73’ Constantin MOLDOVEANU