West Ham United - Tottenham Hotspur - 16.08.2014 English version
Data disputării 16.08.2014 - 17:00
Stadion The Boleyn Ground
Localitatea Londra

Meciul din data 16.08.2014 dintre echipele West Ham United si Tottenham Hotspur se disputa in localitatea Londra pe stadionul The Boleyn Ground.

West Ham United: Winston Reid, Joseph O'Brien, Kevin Nolan, Mark Noble, Cheikhou Kouyaté, Stewart Downing, Miodrag MITROVIĆ, James Collins, Andrei SÂNTEAN, Carlton Cole, Ricardo Vaz Tê si rezervele: Jussi Jääskeläinen, Diego Poyet, Enner Valencia, Mohamed Diamé, Guy Demel, Reece Burke, Mauro Zárate.

Tottenham Hotspur: Hugo Lloris, Christian Eriksen, Kyle Naughton, Daniel Rose, Érik Lamela, WILLIE Hortencio Barbosa, Younès Kaboul, Eric Dier, Étienne Capoue, Emmanuel Adebayor, Nabil Bentaleb si rezervele: Andros Townsend, Roberto Soldado, Harry Kane, Lewis Holtby, Bradley Friedel, Michael Dawson, Benjamin Davies.

In minutul 29, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Kyle Naughton. Tottenham Hotspur va trebui sa trebui sa joace restul de 61 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, James Collins
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș central Érik Lamela si intra Lewis Holtby
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș stânga WILLIE Hortencio Barbosa si intra Andros Townsend
In minutul 62, schimbare, iese fundaș dreapta Joseph O'Brien si intra Guy Demel
In minutul 63, jucatorul echipei West Ham United, James Collins a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. West Ham United ramane din minutul 63 in 10 jucatori.
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș stânga Ricardo Vaz Tê si intra Mohamed Diamé
In minutul 81, schimbare, iese atacant Carlton Cole si intra Enner Valencia
In minutul 83, schimbare, iese atacant Emmanuel Adebayor si intra Harry Kane
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, Cheikhou Kouyaté
GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Eric Dier (fundaș central). In minutul 90+3 al partidei dintre West Ham United si Tottenham Hotspur, Tottenham Hotspur deschide scorul: 0 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Tottenham Hotspur.

ADEBAYOR
29’ Kyle NAUGHTON
James COLLINS 54’
61’ Érik LAMELA
Lewis HOLTBY
61’ Hortencio Barbosa WILLIE
Andros TOWNSEND
Joseph O'BRIEN
Guy DEMEL
62’
James COLLINS 63’
Ricardo VAZ TE
Mohamed DIAME
68’
Carlton COLE
Enner VALENCIA
81’
83’ Emmanuel ADEBAYOR