Chelsea London - Leicester City - 23.08.2014 English version
Data disputării 23.08.2014 - 17:00
Stadion Stamford Bridge
Localitatea Londra

Meciul din data 23.08.2014 dintre echipele Chelsea Londra si Leicester City se disputa in localitatea Londra pe stadionul Stamford Bridge.

Chelsea Londra: Cesc Fàbregas, Thibaut Courtois, Diego Costa, Gary Cahill, César Azpilicueta, Branislav Ivanović, John Terry, André Schürrle, Nemanja Matić, Eden Hazard, Oscar dos Santos si rezervele: Didier Drogba, Willian Borges, Petr Čech, Kurt Zouma, Ramires Santos, John Obi Mikel, Filipe Luís.

Leicester City: Liam Moore, Riyad Mahrez, Westley Morgan, David Nugent, Jeffrey Schlupp, Kasper Schmeichel, Leonardo Ulloa, Paul Konchesky, Andrew King, Dean Hammond, Ritchie De Laet si rezervele: Anthony Knockaert, Gary Taylor-Fletcher, Marcin Wasilewski, Christopher Wood, Thomas Hooper, Benjamin Hamer, Marc Albrighton.

In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Dean Hammond
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Diego Costa (atacant). In minutul 63 al partidei dintre Chelsea Londra si Leicester City, Chelsea Londra deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta André Schürrle si intra Ramires Santos
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Riyad Mahrez si intra Marc Albrighton
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Oscar dos Santos si intra Willian Borges
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș central Dean Hammond si intra Gary Taylor-Fletcher
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Eden Hazard (mijlocaș stânga). In minutul 77 al partidei dintre Chelsea Londra si Leicester City, scorul devine 2 - 0.