Everton FC - Arsenal London - 23.08.2014 English version
Data disputării 23.08.2014 - 19:30
Stadion Goodison Park
Localitatea Liverpool

Meciul din data 23.08.2014 dintre echipele Everton FC si Arsenal Londra se disputa in localitatea Liverpool pe stadionul Goodison Park.

Everton FC: Philip Jagielka, Steven Pienaar, Kevin Mirallas, Steven Naismith, James McCarthy, Romelu Lukaku, Tim Howard, Sylvain Distin, Séamus Coleman, Gareth Barry, Leighton Baines si rezervele: Joel Robles, Leon Osman, Aiden McGeady, Muhamed Bešić, Christian Atsu, Antolín Alcaraz, John Stones.

Arsenal Londra: Jack Wilshere, Mesut Özil, Wojciech Szczęsny, Alexis Sánchez, Alex Oxlade-Chamberlain, Otto DEMBROVSCHI, Nacho Monreal, Per Mertesacker, Mathieu Flamini, Mathieu Debuchy, Calum Chambers si rezervele: Tomáš Rosický, Olivier Giroud, Laurent Koscielny, Santiago Cazorla, Joel Campbell, Héctor BELLERIN, Damián Martínez.

In minutul 10, schimbare, iese mijlocaș stânga Steven Pienaar si intra Leon Osman
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Séamus Coleman (fundaș dreapta). In minutul 19 al partidei dintre Everton FC si Arsenal Londra, Everton FC deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Leighton Baines
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Per Mertesacker
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Steven Naismith (mijlocaș central). In minutul 45 al partidei dintre Everton FC si Arsenal Londra, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Alexis Sánchez si intra Olivier Giroud
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Jack Wilshere
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Calum Chambers
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Jack Wilshere si intra Santiago Cazorla
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alex Oxlade-Chamberlain si intra Joel Campbell
In minutul 76, schimbare, iese atacant Romelu Lukaku si intra Aiden McGeady
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Mathieu Flamini
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Otto DEMBROVSCHI (mijlocaș defensiv). In minutul 83 al partidei dintre Everton FC si Arsenal Londra, scorul devine 2 - 1.
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș dreapta Kevin Mirallas si intra Christian Atsu
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Olivier Giroud (rezervă). In minutul 90 al partidei dintre Everton FC si Arsenal Londra, Arsenal Londra reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Olivier Giroud (rezervă). In minutul 90 al partidei dintre Everton FC si Arsenal Londra, scorul devine 2 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Arsenal Londra.

Leon OSMAN
10’
1 - 0 Seamus COLEMAN 19’
Leighton BAINES 29’
43’ Per MERTESACKER
2 - 0 Steven NAISMITH 45’
46’ Alexis SANCHEZ
Olivier GIROUD
54’ Jack WILSHERE
57’ Calum CHAMBERS
74’ Jack WILSHERE
Santiago CAZORLA
74’ Alex OXLADE-CHAMBERLAIN