Hull City - Stoke City - 24.08.2014 English version
Data disputării 24.08.2014 - 15:30
Stadion KC Stadium
Localitatea Kingston upon Hull

Meciul din data 24.08.2014 dintre echipele Hull City si Stoke City se disputa in localitatea Kingston upon Hull pe stadionul KC Stadium.

Hull City: James Chester, Curtis Davies, Ahmed Elmohamady, Tom Huddlestone, Nikica Jelavić, Jake Livermore, Allan McGregor, Paul McShane, Stephen Quinn, Andrew Robertson, Thomas Ince si rezervele: George Boyd, Liam Rosenior, Omatsone Aluko, Alex Bruce, Maynor Figueroa, Stephen Harper, David Meyler.

Stoke City: Steven N'Zonzi, Marko Arnautović, Phillip Bardsley, Asmir Begović, Mame Biram Diouf, Peter Odemwingie, Erik Pieters, Ryan Shawcross, Steven Sidwell, Glenn Whelan, Marc Wilson si rezervele: Geoffrey Cameron, Peter Crouch, Bojan Krkić, Marc Muniesa, Thomas Sørensen, Jonathan Walters, Charlie Adam.

In minutul 14, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Hull City, James Chester. Hull City va trebui sa trebui sa joace restul de 76 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Mame Biram Diouf
In minutul 41, schimbare, iese mijlocaș defensiv Glenn Whelan si intra Bojan Krkić
GOOOL! Gol marcat pentru Hull City de Nikica Jelavić (atacant). In minutul 42 al partidei dintre Hull City si Stoke City, Hull City deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Phillip Bardsley
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Andrew Robertson
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș stânga Marko Arnautović si intra Peter Crouch
In minutul 56, schimbare, iese atacant Thomas Ince si intra Liam Rosenior
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Bojan Krkić
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș defensiv Steven Sidwell si intra Charlie Adam
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central Stephen Quinn si intra David Meyler
In minutul 81, schimbare, iese atacant Nikica Jelavić si intra George Boyd
GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Ryan Shawcross (fundaș central). In minutul 84 al partidei dintre Hull City si Stoke City, Stoke City reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.

James CHESTER 14’
39’ Mame DIOUF
41’ Glenn WHELAN
BOJAN Krkić
1 - 0 Nikica JELAVIC 42’
44’ Phillip BARDSLEY
Andrew ROBERTSON 51’
55’ Marko ARNAUTOVIC