Manchester City - Liverpool FC - 25.08.2014 English version
Data disputării 25.08.2014 - 22:00
Stadion City of Manchester
Localitatea Manchester

Meciul din data 25.08.2014 dintre echipele Manchester City si Liverpool FC se disputa in localitatea Manchester pe stadionul City of Manchester.

Manchester City: Martín Demichelis, Gaël Clichy, Fernando Reges, Pablo Zabaleta, Yaya Touré, David Silva, Samir Nasri, Vincent Kompany, Stevan Jovetić, Joe Hart, Edin Džeko si rezervele: Willy Caballero, Sergio Agüero, Bacary Sagna, Jesús Navas, James Milner, Aleksandar Kolarov, Fernandinho Luiz Roza.

Liverpool FC: Glen Johnson, Dejan Lovren, Steven Gerrard, Simon Mignolet, Alberto Moreno, Raheem Sterling, Daniel Sturridge, Martin Škrtel, Jordan Henderson, Philippe Coutinho, Joseph Allen si rezervele: Javier Manquillo, Ianos BRÂNZĂ, Rickie Lambert, Lazar Marković, Mamadou Sakho, Kolo Touré, Emre Can.

In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Yaya Touré
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Stevan Jovetić (mijlocaș central). In minutul 41 al partidei dintre Manchester City si Liverpool FC, Manchester City deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Stevan Jovetić (mijlocaș central). In minutul 55 al partidei dintre Manchester City si Liverpool FC, scorul devine 2 - 0.
In minutul 60, schimbare, iese atacant Philippe Coutinho si intra Lazar Marković
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga David Silva si intra Jesús Navas
In minutul 68, schimbare, iese atacant Edin Džeko si intra Sergio Agüero
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Sergio Agüero (rezervă). In minutul 69 al partidei dintre Manchester City si Liverpool FC, scorul devine 3 - 0.
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Joseph Allen si intra Emre Can
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Emre Can
In minutul 79, schimbare, iese atacant Raheem Sterling si intra Rickie Lambert
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Stevan Jovetić si intra Fernandinho Luiz Roza
In minutul 83, Manchester City - Liverpool FC, scorul este 3 - 1. Autogol, inscris de Pablo Zabaleta

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Manchester City.

2 - 0 Stevan JOVETIC 55’
60’ Philippe COUTINHO