Sunderland AFC - Manchester United - 24.08.2014 English version
Data disputării 24.08.2014 - 18:00
Stadion Stadium of Light
Localitatea Sunderland

Meciul din data 24.08.2014 dintre echipele Sunderland AFC si Manchester United se disputa in localitatea Sunderland pe stadionul Stadium of Light.

Sunderland AFC: Steven Fletcher, Lee Cattermole, William Buckley, Wesley Brown, Vito Mannone, Santiago Vergini, Patrick van Aanholt, Jack Rodwell, John O'Shea, Sebastian Larsson, Connor Wickham si rezervele: Billy Jones, Jordi Gómez, Liam Bridcutt, Josmer Altidore, Valentin Roberge, Costel Fane PANTILIMON, Charalampos Mavrias.

Manchester United: Juan Mata, Wayne Rooney, Christopher Smalling, Antonio Valencia, Robin van Persie, Ashley Young, Phil Jones, Darren Fletcher, David de Gea, Tom Cleverley, Tyler Blackett si rezervele: Shinji Kagawa, Nicolae IONESCU, Michael Keane, Danny Welbeck, Reece James, Javier Hernández, Ben Amos.

GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Juan Mata (atacant). In minutul 17 al partidei dintre Sunderland AFC si Manchester United, Manchester United deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Sunderland AFC de Jack Rodwell (mijlocaș central). In minutul 30 al partidei dintre Sunderland AFC si Manchester United, Sunderland AFC reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 44, schimbare, iese fundaș central Christopher Smalling si intra Michael Keane
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Ashley Young
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș central Jack Rodwell si intra Jordi Gómez
In minutul 63, schimbare, iese atacant Robin van Persie si intra Danny Welbeck
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș central Darren Fletcher si intra Nicolae IONESCU
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Tom Cleverley
In minutul 77, schimbare, iese atacant Steven Fletcher si intra Josmer Altidore
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta William Buckley si intra Liam Bridcutt

1 - 1 Jack RODWELL 30’
44’ Christopher SMALLING
Michael KEANE
62’ Ashley YOUNG
Jack RODWELL
Jordi GOMEZ
63’
63’ Robin VAN PERSIE
Daniel WELBECK
63’ Darren FLETCHER
Nicolae IONESCU
67’ Thomas CLEVERLEY