Swansea City - Burnley FC - 23.08.2014 English version
Data disputării 23.08.2014 - 17:00
Stadion Liberty Stadium
Localitatea Swansea

Meciul din data 23.08.2014 dintre echipele Swansea City si Burnley FC se disputa in localitatea Swansea pe stadionul Liberty Stadium.

Swansea City: Àngel Rangel, Gylfi Sigurðsson, Neil Taylor, Jonjo Shelvey, Wayne Routledge, Ki Sung-yueng, Łukasz Fabiański, Nathan Dyer, Wilfried Bony, Jordi Amat, Ashley Williams si rezervele: Dwight Tiendalli, Gerhard Tremmel, Josh Sheehan, Ashley Richards, Jefferson Montero, Bafétimbi Gomis, Kyle Bartley.

Burnley FC: Scott Arfield, Dean Marney, Kieran Trippier, Jason Shackell, Matthew Taylor, Ben Mee, Lukas Jutkiewicz, Tom Heaton, Daniel Ings, Robert BOGDAN, Michael Duff si rezervele: Ashley Barnes, Stephen Ward, Ross Wallace, Marvin Sordell, Steven Reid, Michael Kightly, Matthew Gilks.

GOOOL! Gol marcat pentru Swansea City de Nathan Dyer (mijlocaș dreapta). In minutul 23 al partidei dintre Swansea City si Burnley FC, Swansea City deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 64, schimbare, iese atacant Wilfried Bony si intra Bafétimbi Gomis
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nathan Dyer si intra Jefferson Montero
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga Matthew Taylor si intra Ross Wallace
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Jonjo Shelvey
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Michael Duff
In minutul 82, schimbare, iese atacant Lukas Jutkiewicz si intra Ashley Barnes
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Gylfi Sigurðsson
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș central Wayne Routledge si intra Dwight Tiendalli
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș central Robert BOGDAN si intra Marvin Sordell

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Swansea City.

Bafétimbi GOMIS
64’
Nathan DYER
Jefferson MONTERO
66’
72’ Matthew TAYLOR
Ross WALLACE
Jonjo SHELVEY 73’
80’ Michael DUFF
82’ Lukas JUTKIEWICZ