Tottenham Hotspur - Queens Park Rangers - 24.08.2014 English version
Data disputării 24.08.2014 - 15:30
Stadion White Hart Lane
Localitatea Londra

Meciul din data 24.08.2014 dintre echipele Tottenham Hotspur si Queens Park Rangers se disputa in localitatea Londra pe stadionul White Hart Lane.

Tottenham Hotspur: Daniel Rose, Hugo Lloris, Érik Lamela, Younès Kaboul, Christian Eriksen, Eric Dier, Nacer Chadli, Étienne Capoue, Nabil Bentaleb, Emmanuel Adebayor, Jan Vertonghen si rezervele: Mousa Dembélé, Harry Kane, Lewis Holtby, Bradley Friedel, Benjamin Davies, WILLIE Hortencio Barbosa, Roberto Soldado.

Queens Park Rangers: Rio Ferdinand, Armand Traoré, Matthew Phillips, Loïc Rémy, Jordon Mutch, Mauricio Isla, Robert Green, Leroy Fer, Richard Dunne, Steven Caulker, Joseph Barton si rezervele: Daniel Simpson, Shaun Wright-Phillips, Robert Zamora, Chinedum Onuoha, Brian Murphy, David Hoilett, Alejandro Faurlín.

GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Nacer Chadli (mijlocaș stânga). In minutul 12 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Queens Park Rangers, Tottenham Hotspur deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Eric Dier (fundaș dreapta). In minutul 30 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Queens Park Rangers, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Nacer Chadli (mijlocaș stânga). In minutul 37 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Queens Park Rangers, scorul devine 3 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Richard Dunne si intra Chinedum Onuoha
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș defensiv Nabil Bentaleb si intra Mousa Dembélé
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Leroy Fer
GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Emmanuel Adebayor (atacant). In minutul 65 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Queens Park Rangers, scorul devine 4 - 0.
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central Leroy Fer si intra Alejandro Faurlín
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș stânga Nacer Chadli si intra Harry Kane
In minutul 74, schimbare, iese atacant Matthew Phillips si intra Robert Zamora
In minutul 79, schimbare, iese atacant Emmanuel Adebayor si intra Roberto Soldado

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa Tottenham Hotspur.

3 - 0 Nacer CHADLI 37’
46’ Richard DUNNE
Chinedum ONUOHA
Nabil BENTALEB
Mousa DEMBELE
59’
64’ Leroy FER
4 - 0 Emmanuel ADEBAYOR 65’
68’ Leroy FER
Alejandro FAURLIN
Nacer CHADLI
Harry KANE
69’
74’ Matthew PHILLIPS