Everton FC - Chelsea London - 30.08.2014 English version
Data disputării 30.08.2014 - 19:30
Stadion Goodison Park
Localitatea Liverpool

Meciul din data 30.08.2014 dintre echipele Everton FC si Chelsea Londra se disputa in localitatea Liverpool pe stadionul Goodison Park.

Everton FC: Leighton Baines, Philip Jagielka, Gareth Barry, Séamus Coleman, Sylvain Distin, Tim Howard, Romelu Lukaku, James McCarthy, Aiden McGeady, Kevin Mirallas, Steven Naismith si rezervele: Antolín Alcaraz, Muhamed Bešić, Samuel Eto'o, Darron Gibson, Leon Osman, Joel Robles, John Stones.

Chelsea Londra: Willian Borges, Gary Cahill, Diego Costa, Thibaut Courtois, Cesc Fàbregas, Eden Hazard, Branislav Ivanović, Nemanja Matić, Ramires Santos, John Terry, César Azpilicueta si rezervele: Filipe Luís, Didier Drogba, John Obi Mikel, Mohamed Salah, André Schürrle, Kurt Zouma, Petr Čech.

GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Diego Costa (atacant). In minutul 1 al partidei dintre Everton FC si Chelsea Londra, Chelsea Londra deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Branislav Ivanović (fundaș dreapta). In minutul 4 al partidei dintre Everton FC si Chelsea Londra, scorul devine 0 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Kevin Mirallas (mijlocaș dreapta). In minutul 45 al partidei dintre Everton FC si Chelsea Londra, scorul devine 1 - 2.
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Diego Costa
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Ramires Santos
In minutul 67, Everton FC - Chelsea Londra, scorul este 1 - 3. Autogol, inscris de Séamus Coleman
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Tim Howard
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Steven Naismith (mijlocaș central). In minutul 69 al partidei dintre Everton FC si Chelsea Londra, scorul devine 2 - 3.
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Aiden McGeady si intra Samuel Eto'o
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Nemanja Matić (mijlocaș defensiv). In minutul 74 al partidei dintre Everton FC si Chelsea Londra, scorul devine 2 - 4.
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Willian Borges si intra John Obi Mikel
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Samuel Eto'o (rezervă). In minutul 76 al partidei dintre Everton FC si Chelsea Londra, scorul devine 3 - 4.
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Ramires Santos (mijlocaș defensiv). In minutul 78 al partidei dintre Everton FC si Chelsea Londra, scorul devine 3 - 5.
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Cesc Fàbregas
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș stânga Eden Hazard si intra Filipe Luís
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș central Cesc Fàbregas si intra Didier Drogba
In minutul 90, schimbare, iese atacant Romelu Lukaku si intra Muhamed Bešić
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Diego Costa (atacant). In minutul 90 al partidei dintre Everton FC si Chelsea Londra, scorul devine 3 - 6.

Meciul s-a incheiat cu scorul 6 - 3 pentru echipa Chelsea Londra.