Leicester City - Arsenal London - 31.08.2014 English version
Data disputării 31.08.2014 - 18:00
Stadion King Power
Localitatea Leicester

Meciul din data 31.08.2014 dintre echipele Leicester City si Arsenal Londra se disputa in localitatea Leicester pe stadionul King Power.

Leicester City: Dean Hammond, Kasper Schmeichel, Jeffrey Schlupp, Westley Morgan, David Nugent, Liam Moore, Paul Konchesky, Riyad Mahrez, Andrew King, Ritchie De Laet, Leonardo Ulloa si rezervele: Benjamin Hamer, Daniel Drinkwater, Esteban Cambiasso, Marc Albrighton, Marcin Wasilewski, Christopher Wood, Jamie Vardy.

Arsenal Londra: Alexis Sánchez, Wojciech Szczęsny, Mesut Özil, Yaya Sanogo, Otto DEMBROVSCHI, Nacho Monreal, Per Mertesacker, Mathieu Flamini, Mathieu Debuchy, Santiago Cazorla, Laurent Koscielny si rezervele: Jack Wilshere, Tomáš Rosický, Lukas Podolski, Alex Oxlade-Chamberlain, Damián Martínez, Calum Chambers, Joel Campbell.

GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Alexis Sánchez (mijlocaș dreapta). In minutul 20 al partidei dintre Leicester City si Arsenal Londra, Arsenal Londra deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de Leonardo Ulloa (atacant). In minutul 22 al partidei dintre Leicester City si Arsenal Londra, Leicester City reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 26, schimbare, iese fundaș stânga Paul Konchesky si intra Calum Chambers
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Riyad Mahrez si intra Marc Albrighton
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Jeffrey Schlupp si intra Jamie Vardy
In minutul 76, schimbare, iese atacant Leonardo Ulloa si intra Daniel Drinkwater
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Santiago Cazorla si intra Alex Oxlade-Chamberlain
In minutul 77, schimbare, iese atacant Yaya Sanogo si intra Lukas Podolski
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Marc Albrighton
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Dean Hammond
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Wojciech Szczęsny
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Liam Moore

1 - 1 Leonardo ULLOA 22’
26’ Paul KONCHESKY
Calum CHAMBERS
Riyad MAHREZ
Marc ALBRIGHTON
64’
Jeffrey SCHLUPP
Jamie VARDY
70’
Leonardo ULLOA
Daniel DRINKWATER
76’
77’ Santiago CAZORLA
Alex OXLADE-CHAMBERLAIN
77’ Yaya SANOGO
Lukas PODOLSKI
Marc ALBRIGHTON 84’
Dean HAMMOND 85’
90+1’ Wojciech SZCZESNY