Newcastle United - Crystal Palace - 30.08.2014 English version
Data disputării 30.08.2014 - 17:00
Stadion St James' Park
Localitatea Newcastle upon Tyne

Meciul din data 30.08.2014 dintre echipele Newcastle United si Crystal Palace se disputa in localitatea Newcastle upon Tyne pe stadionul St James' Park.

Newcastle United: Siem de Jong, Fabricio Coloccini, Jack Colback, Rémy Cabella, Mike Williamson, Moussa Sissoko, Emmanuel Rivière, Tim Krul, Daryl Janmaat, Massadio Haïdara, Yoan Gouffran si rezervele: Paul Dummett, Vurnon Anita, Rolando Aarons, Robert Elliot, Steven Taylor, Ayoze Pérez, Gabriel Obertan.

Crystal Palace: Mile Jedinak, Martin Kelly, Adrian Mariappa, Jason Puncheon, Julián Speroni, Joel Ward, Dwight Gayle, Damien Delaney, Scott Dann, Marouane Chamakh, Yannick Bolasie si rezervele: Wayne Hennessey, Brede Hangeland, Wilfried Zaha, Glenn Murray, Jonathan Williams , Fraizer Campbell, Barry Bannan.

GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Dwight Gayle (atacant). In minutul 1 al partidei dintre Newcastle United si Crystal Palace, Crystal Palace deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Daryl Janmaat (fundaș dreapta). In minutul 37 al partidei dintre Newcastle United si Crystal Palace, Newcastle United reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Adrian Mariappa
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Marouane Chamakh
GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Jason Puncheon (mijlocaș central). In minutul 48 al partidei dintre Newcastle United si Crystal Palace, scorul devine 1 - 2.
In minutul 52, schimbare, iese atacant Marouane Chamakh si intra Fraizer Campbell
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Yoan Gouffran si intra Rolando Aarons
In minutul 70, schimbare, iese atacant Dwight Gayle si intra Wilfried Zaha
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Rolando Aarons (rezervă). In minutul 73 al partidei dintre Newcastle United si Crystal Palace, Newcastle United reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 79, schimbare, iese fundaș dreapta Daryl Janmaat si intra Vurnon Anita
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș defensiv Siem de Jong si intra Ayoze Pérez
In minutul 83, schimbare, iese atacant Yannick Bolasie si intra Glenn Murray
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Mike Williamson (fundaș central). In minutul 88 al partidei dintre Newcastle United si Crystal Palace, scorul devine 3 - 2.
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Glenn Murray
GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Wilfried Zaha (rezervă). In minutul 90+5 al partidei dintre Newcastle United si Crystal Palace, Crystal Palace reuseste egalarea, scorul devine 3 - 3.
In minutul 90+7, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Rolando Aarons

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 3 - 3.

1 - 1 Daryl JANMAAT 37’
41’ Adrian MARIAPPA
44’ Marouane CHAMAKH
1 - 2 48’ Jason PUNCHEON
52’ Marouane CHAMAKH