Queens Park Rangers - Sunderland AFC - 30.08.2014 English version
Data disputării 30.08.2014 - 17:00
Stadion Loftus Road
Localitatea Londra

Meciul din data 30.08.2014 dintre echipele Queens Park Rangers si Sunderland AFC se disputa in localitatea Londra pe stadionul Loftus Road.

Queens Park Rangers: Joseph Barton, Charlie Austin, Steven Caulker, Leroy Fer, Rio Ferdinand, Robert Green, Clinton Hill, Mauricio Isla, Jordon Mutch, Matthew Phillips, David Hoilett si rezervele: Robert Zamora, Richard Dunne, Karl Henry, Brian Murphy, Chinedum Onuoha, Florea MARTINOVICI, Armand Traoré.

Sunderland AFC: Wesley Brown, Lee Cattermole, Steven Fletcher, Constantin MOLDOVEANU, Sebastian Larsson, Vito Mannone, John O'Shea, Jack Rodwell, Patrick van Aanholt, Santiago Vergini, Connor Wickham si rezervele: Billy Jones, Liam Bridcutt, William Buckley, Emanuele Giaccherini, Jordi Gómez, Costel Fane PANTILIMON, Josmer Altidore.

In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Lee Cattermole
GOOOL! Gol marcat pentru Queens Park Rangers de Charlie Austin (atacant). In minutul 45+2 al partidei dintre Queens Park Rangers si Sunderland AFC, Queens Park Rangers deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Jordon Mutch
In minutul 69, schimbare, iese atacant Charlie Austin si intra Robert Zamora
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central Jack Rodwell si intra Emanuele Giaccherini
In minutul 69, schimbare, iese rezervă William Buckley si intra Steven Fletcher
In minutul 82, schimbare, iese fundaș dreapta Santiago Vergini si intra Josmer Altidore
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș stânga David Hoilett si intra Armand Traoré
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș central Leroy Fer si intra Florea MARTINOVICI
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Emanuele Giaccherini

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Queens Park Rangers.

WICKHAM
37’ Lee CATTERMOLE
1 - 0 Charlie AUSTIN 45+2’
Jordon MUTCH 57’
Charlie AUSTIN
Robert ZAMORA
69’
69’ Jack RODWELL
Emanuele GIACCHERINI
69’ William BUCKLEY
Steven FLETCHER
82’ Santiago VERGINI
Josmer ALTIDORE
David HOILETT
Armand TRAORE
83’
Leroy FER
Florea MARTINOVICI
90’
90+2’ Emanuele GIACCHERINI