Swansea City - West Bromwich Albion - 30.08.2014 English version
Data disputării 30.08.2014 - 17:00
Stadion Liberty Stadium
Localitatea Swansea

Meciul din data 30.08.2014 dintre echipele Swansea City si West Bromwich Albion se disputa in localitatea Swansea pe stadionul Liberty Stadium.

Swansea City: Neil Taylor, Gylfi Sigurðsson, Jonjo Shelvey, Wayne Routledge, Àngel Rangel, Ki Sung-yueng, Łukasz Fabiański, Nathan Dyer, Wilfried Bony, Jordi Amat, Ashley Williams si rezervele: Jefferson Montero, Gerhard Tremmel, Dwight Tiendalli, Ashley Richards, Bafétimbi Gomis, Federico Fernández, Thomas Carroll.

West Bromwich Albion: Andre Wisdom, Sébastien Pocognoli, Youssouf Mulumbu, Brown Ideye, Craig Gardner, Ben Foster, Graham Dorrans, Craig Dawson, Christopher Brunt, Jason Davidson, Saido Berahino si rezervele: Christopher Baird, Claudio Yacob, Stéphane Sessègnon, Glyn Oliver Myhill , James Morrison, Gareth McAuley, Cristian Gamboa.

GOOOL! Gol marcat pentru Swansea City de Nathan Dyer (mijlocaș dreapta). In minutul 2 al partidei dintre Swansea City si West Bromwich Albion, Swansea City deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Swansea City de Wayne Routledge (mijlocaș central). In minutul 24 al partidei dintre Swansea City si West Bromwich Albion, scorul devine 2 - 0.
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Graham Dorrans
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Graham Dorrans si intra Stéphane Sessègnon
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Craig Gardner
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Wayne Routledge si intra Jefferson Montero
GOOOL! Gol marcat pentru Swansea City de Nathan Dyer (mijlocaș dreapta). In minutul 71 al partidei dintre Swansea City si West Bromwich Albion, scorul devine 3 - 0.
In minutul 74, schimbare, iese fundaș central Jason Davidson si intra Cristian Gamboa
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga Christopher Brunt si intra James Morrison
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Ki Sung-yueng
In minutul 76, schimbare, iese atacant Wilfried Bony si intra Bafétimbi Gomis
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș defensiv Jonjo Shelvey si intra Thomas Carroll

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Swansea City.

2 - 0 Wayne ROUTLEDGE 24’
27’ Graham DORRANS
46’ Graham DORRANS
Stéphane SESSEGNON
63’ Craig GARDNER
Wayne ROUTLEDGE
Jefferson MONTERO
66’
3 - 0 Nathan DYER 71’
74’ Jason DAVIDSON
Cristian GAMBOA
74’ Christopher BRUNT