Tottenham Hotspur - Liverpool FC - 31.08.2014 English version
Data disputării 31.08.2014 - 15:30
Stadion White Hart Lane
Localitatea Londra

Meciul din data 31.08.2014 dintre echipele Tottenham Hotspur si Liverpool FC se disputa in localitatea Londra pe stadionul White Hart Lane.

Tottenham Hotspur: Nabil Bentaleb, Jan Vertonghen, Emmanuel Adebayor, Étienne Capoue, Nacer Chadli, Eric Dier, Christian Eriksen, Younès Kaboul, Érik Lamela, Hugo Lloris, Daniel Rose si rezervele: Vlad Iulian CHIRICHEŞ, Benjamin Davies, Mousa Dembélé, Lewis Holtby, Harry Kane, Andros Townsend, Bradley Friedel.

Liverpool FC: Dejan Lovren, Mario Balotelli, Steven Gerrard, Jordan Henderson, Javier Manquillo, Simon Mignolet, Alberto Moreno, Mamadou Sakho, Raheem Sterling, Daniel Sturridge, Joseph Allen si rezervele: Emre Can, Philippe Coutinho, José Enrique, Ianos BRÂNZĂ, Rickie Lambert, Lazar Marković, Kolo Touré.

In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Joseph Allen
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Javier Manquillo
In minutul 49, Tottenham Hotspur - Liverpool FC, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Liverpool FC de Steven Gerrard
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Christian Eriksen si intra Andros Townsend
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș defensiv Nabil Bentaleb si intra Mousa Dembélé
GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Alberto Moreno (fundaș stânga). In minutul 60 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Liverpool FC, scorul devine 0 - 2.
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș central Joseph Allen si intra Emre Can
In minutul 61, schimbare, iese rezervă Lazar Marković si intra Mario Balotelli
In minutul 72, schimbare, iese fundaș stânga Daniel Rose si intra Benjamin Davies
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Raheem Sterling
GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Raheem Sterling (atacant). In minutul 8 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Liverpool FC, scorul devine 0 - 3.
In minutul 86, schimbare, iese atacant Raheem Sterling si intra José Enrique
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Alberto Moreno

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Liverpool FC.

STURRIDGE
27’ Joe ALLEN
37’ Javier MANQUILLO
0 - 1 49’ penalty Steven GERRARD