West Ham United - Southampton FC - 30.08.2014 English version
Data disputării 30.08.2014 - 17:00
Stadion The Boleyn Ground
Localitatea Londra

Meciul din data 30.08.2014 dintre echipele West Ham United si Southampton FC se disputa in localitatea Londra pe stadionul The Boleyn Ground.

West Ham United: Miodrag MITROVIĆ, Joseph O'Brien, Mark Noble, Cheikhou Kouyaté, Stewart Downing, Andrei SÂNTEAN, Carlton Cole, Winston Reid, Mauro Zárate, Ricardo Vaz Tê, James Tomkins si rezervele: Ravel Morrison, Jussi Jääskeläinen, Mohamed Diamé, Guy Demel, Enner Valencia, Diafra Sakho, Diego Poyet.

Southampton FC: Shane Long, Morgan Schneiderlin, Dušan Tadić , James Ward-Prowse, Maya Yoshida, Graziano Pellè, Fraser Forster, José Fonte, Steven Davis, Nathaniel Clyne, Ryan Bertrand si rezervele: Gastón Ramírez, Victor Wanyama, Emmanuel Mayuka, Jos Hooiveld, Florin GARDOȘ, Kelvin Davis, Jack Cork.

GOOOL! Gol marcat pentru West Ham United de Mark Noble (mijlocaș defensiv). In minutul 27 al partidei dintre West Ham United si Southampton FC, West Ham United deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Morgan Schneiderlin (mijlocaș central). In minutul 45 al partidei dintre West Ham United si Southampton FC, Southampton FC reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, Andrei SÂNTEAN
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș central Mauro Zárate si intra Ravel Morrison
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș stânga Ricardo Vaz Tê si intra Mohamed Diamé
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, Joseph O'Brien
In minutul 66, schimbare, iese atacant Shane Long si intra Gastón Ramírez
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Morgan Schneiderlin (mijlocaș central). In minutul 68 al partidei dintre West Ham United si Southampton FC, scorul devine 1 - 2.
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central James Ward-Prowse si intra Jack Cork
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Graziano Pellè
In minutul 79, schimbare, iese atacant Carlton Cole si intra Enner Valencia
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Graziano Pellè (atacant). In minutul 83 al partidei dintre West Ham United si Southampton FC, scorul devine 1 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Southampton FC.

Ravel MORRISON
57’
Ricardo VAZ TE
Mohamed DIAME
58’
Joseph O'BRIEN 62’
66’ Shane LONG
Gastón RAMIREZ
1 - 2 68’ Morgan SCHNEIDERLIN
71’ James WARD-PROWSE