Chelsea London - Swansea City - 13.09.2014 English version
Data disputării 13.09.2014 - 17:00
Stadion Stamford Bridge
Localitatea Londra

Meciul din data 13.09.2014 dintre echipele Chelsea Londra si Swansea City se disputa in localitatea Londra pe stadionul Stamford Bridge.

Chelsea Londra: César Azpilicueta, Gary Cahill, Diego Costa, Thibaut Courtois, Cesc Fàbregas, Eden Hazard, Branislav Ivanović, André Schürrle, John Terry, Oscar dos Santos, Nemanja Matić si rezervele: Willian Borges, Petr Čech, Filipe Luís, Ramires Santos, Loïc Rémy, Mohamed Salah, Kurt Zouma.

Swansea City: Nathan Dyer, Łukasz Fabiański, Bafétimbi Gomis, Ki Sung-yueng, Àngel Rangel, Wayne Routledge, Jonjo Shelvey, Gylfi Sigurðsson, Neil Taylor, Ashley Williams, Jordi Amat si rezervele: Jefferson Montero, Wilfried Bony, Thomas Carroll, Marvin Emnes, Federico Fernández, Dwight Tiendalli, Gerhard Tremmel.

In minutul 11, Chelsea Londra - Swansea City, scorul este 0 - 1. Autogol, inscris de John Terry
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Jordi Amat
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Jonjo Shelvey
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Diego Costa (atacant). In minutul 45 al partidei dintre Chelsea Londra si Swansea City, Chelsea Londra reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta André Schürrle si intra Ramires Santos
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Jordi Amat si intra Federico Fernández
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Neil Taylor
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Diego Costa (atacant). In minutul 56 al partidei dintre Chelsea Londra si Swansea City, scorul devine 2 - 1.
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Wayne Routledge si intra Jefferson Montero
In minutul 72, schimbare, iese atacant Diego Costa si intra Loïc Rémy
In minutul 76, schimbare, iese atacant Bafétimbi Gomis si intra Wilfried Bony
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Loïc Rémy (rezervă). In minutul 81 al partidei dintre Chelsea Londra si Swansea City, scorul devine 4 - 1.
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cesc Fàbregas si intra Mohamed Salah
GOOOL! Gol marcat pentru Swansea City de Jonjo Shelvey (mijlocaș defensiv). In minutul 86 al partidei dintre Chelsea Londra si Swansea City, scorul devine 4 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 2 pentru echipa Chelsea Londra.