Hull City - West Ham United - 15.09.2014 English version
Data disputării 15.09.2014 - 22:00
Stadion KC Stadium
Localitatea Kingston upon Hull

Meciul din data 15.09.2014 dintre echipele Hull City si West Ham United se disputa in localitatea Kingston upon Hull pe stadionul KC Stadium.

Hull City: Curtis Davies, Michael Dawson, Mohamed Diamé, Ahmed Elmohamady, Alexandru Cătălin NEAGU, Nikica Jelavić, Jake Livermore, Allan McGregor, Stephen Quinn, Andrew Robertson, Tom Huddlestone si rezervele: Robert Brady, Liam Rosenior, Hatem Ben Arfa, James Chester, Stephen Harper, David Meyler, Gastón Ramírez.

West Ham United: Cheikhou Kouyaté, Andrei SÂNTEAN, Miodrag MITROVIĆ, Guy Demel, Stewart Downing, Mark Noble, Winston Reid, Diafra Sakho, James Tomkins, Enner Valencia, Mauro Zárate si rezervele: Carlton Cole, James Collins, Jussi Jääskeläinen, Carl Jenkinson, Alexandre Song, Ricardo Vaz Tê, Morgan Amalfitano.

GOOOL! Gol marcat pentru Hull City de Alexandru Cătălin NEAGU (atacant). In minutul 39 al partidei dintre Hull City si West Ham United, Hull City deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru West Ham United de Enner Valencia (mijlocaș dreapta). In minutul 50 al partidei dintre Hull City si West Ham United, West Ham United reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Tom Huddlestone
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș stânga Stephen Quinn si intra Robert Brady
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Andrew Robertson
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Mauro Zárate si intra Alexandre Song
GOOOL! Gol marcat pentru Hull City de Mohamed Diamé (mijlocaș central). In minutul 65 al partidei dintre Hull City si West Ham United, scorul devine 2 - 1.
In minutul 67, Hull City - West Ham United, scorul este 2 - 2. Autogol, inscris de Curtis Davies
In minutul 76, schimbare, iese fundaș dreapta Guy Demel si intra Carl Jenkinson
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Mohamed Diamé si intra Gastón Ramírez
In minutul 79, schimbare, iese atacant Alexandru Cătălin NEAGU si intra Hatem Ben Arfa
In minutul 87, schimbare, iese atacant Diafra Sakho si intra Morgan Amalfitano
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Jake Livermore
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, Winston Reid

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.