Liverpool FC - Aston Villa - 13.09.2014 English version
Data disputării 13.09.2014 - 19:30
Stadion Anfield Road
Localitatea Liverpool

Meciul din data 13.09.2014 dintre echipele Liverpool FC si Aston Villa se disputa in localitatea Liverpool pe stadionul Anfield Road.

Liverpool FC: Mario Balotelli, Philippe Coutinho, Steven Gerrard, Jordan Henderson, Constantin Cristian DIMA, Javier Manquillo, Lazar Marković, Simon Mignolet, Alberto Moreno, Mamadou Sakho, Dejan Lovren si rezervele: Fabio Borini, Kolo Touré, José Enrique, Ianos BRÂNZĂ, Rickie Lambert, Lucas Leiva, Raheem Sterling.

Aston Villa: Brad Guzan, Nathan Baker, Aly Cissokho, Tom Cleverley, Fabian Delph, Alan Hutton, Kieran Richardson, Philippe Senderos, Andreas Weimann, Ashley Westwood, Gabriel Agbonlahor si rezervele: Leandro Bacuna, Darren Bent, Shay Given, Jack Grealish, Charles N'Zogbia, Jores Okore, Carlos Sánchez.

In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Constantin Cristian DIMA
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș stânga Constantin Cristian DIMA si intra Raheem Sterling
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Alan Hutton
In minutul 71, schimbare, iese atacant Mario Balotelli si intra Rickie Lambert
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș dreapta Lazar Marković si intra Fabio Borini
In minutul 72, schimbare, iese atacant Andreas Weimann si intra Charles N'Zogbia
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Alberto Moreno
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Tom Cleverley si intra Carlos Sánchez
GOOOL! Gol marcat pentru Aston Villa de Gabriel Agbonlahor (atacant). In minutul 9 al partidei dintre Liverpool FC si Aston Villa, Aston Villa deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 90, schimbare, iese atacant Gabriel Agbonlahor si intra Darren Bent

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Aston Villa.

Raheem STERLING
61’
63’ Alan HUTTON
Mario BALOTELLI
Rickie LAMBERT
71’
Lazar MARKOVIC
Fabio BORINI
71’
72’ Andreas WEIMANN
Charles N'ZOGBIA
Alberto MORENO 76’
86’ Thomas CLEVERLEY
Carlos SANCHEZ
0 - 1 9’ Gabriel AGBONLAHOR
90’ Gabriel AGBONLAHOR