Southampton FC - Newcastle United - 13.09.2014 English version
Data disputării 13.09.2014 - 17:00
Stadion St Mary's Stadium
Localitatea Southampton

Meciul din data 13.09.2014 dintre echipele Southampton FC si Newcastle United se disputa in localitatea Southampton pe stadionul St Mary's Stadium.

Southampton FC: Ryan Bertrand, Toby Alderweireld, Nathaniel Clyne, Jack Cork, Steven Davis, José Fonte, Fraser Forster, Graziano Pellè, Morgan Schneiderlin, Dušan Tadić , Shane Long si rezervele: Maya Yoshida, Kelvin Davis, Florin GARDOȘ, Emmanuel Mayuka, Samuel McQueen, Victor Wanyama, James Ward-Prowse.

Newcastle United: Daryl Janmaat, Vurnon Anita, Rémy Cabella, Jack Colback, Fabricio Coloccini, Yoan Gouffran, Massadio Haïdara, Tim Krul, Emmanuel Rivière, Moussa Sissoko, Mike Williamson si rezervele: Mihai IONESCU, Robert Elliot, Gabriel Obertan, Ayoze Pérez, Steven Taylor, Cheick Tioté, Samuel Ameobi.

GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Graziano Pellè (atacant). In minutul 19 al partidei dintre Southampton FC si Newcastle United, Southampton FC deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Jack Colback
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vurnon Anita si intra Cheick Tioté
In minutul 46, schimbare, iese atacant Shane Long si intra Victor Wanyama
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Jack Cork (mijlocaș central). In minutul 54 al partidei dintre Southampton FC si Newcastle United, scorul devine 2 - 0.
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Cheick Tioté
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Graziano Pellè (atacant). In minutul 6 al partidei dintre Southampton FC si Newcastle United, scorul devine 3 - 0.
In minutul 67, schimbare, iese atacant Dušan Tadić si intra James Ward-Prowse
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Rémy Cabella si intra Ayoze Pérez
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș central Jack Cork si intra Florin GARDOȘ
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș central Moussa Sissoko si intra Samuel Ameobi
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Morgan Schneiderlin (mijlocaș central). In minutul 90+4 al partidei dintre Southampton FC si Newcastle United, scorul devine 4 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa Southampton FC.