Stoke City - Leicester City - 13.09.2014 English version
Data disputării 13.09.2014 - 17:00
Stadion Britannia
Localitatea Stoke-on-Trent

Meciul din data 13.09.2014 dintre echipele Stoke City si Leicester City se disputa in localitatea Stoke-on-Trent pe stadionul Britannia.

Stoke City: Glenn Whelan, Phillip Bardsley, Asmir Begović, Peter Crouch, Bojan Krkić, Steven N'Zonzi, Erik Pieters, Ryan Shawcross, Jonathan Walters, Marc Wilson, Victor Moses si rezervele: Marko Arnautović, Charlie Adam, Oussama Assaidi, Mame Biram Diouf, Robert Huth, Marc Muniesa, Thomas Sørensen.

Leicester City: Riyad Mahrez, Jack Barmby , Ritchie De Laet, Dean Hammond, Andrew King, Paul Konchesky, Liam Moore, Westley Morgan, David Nugent, Jeffrey Schlupp, Leonardo Ulloa si rezervele: Esteban Cambiasso, Daniel Drinkwater, Anthony Knockaert, Jamie Vardy, Marcin Wasilewski, Christopher Wood.

In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Peter Crouch
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Andrew King
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Riyad Mahrez si intra Daniel Drinkwater
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Andrew King si intra Esteban Cambiasso
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Erik Pieters
GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de Leonardo Ulloa (atacant). In minutul 65 al partidei dintre Stoke City si Leicester City, Leicester City deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Glenn Whelan
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Bojan Krkić si intra Mame Biram Diouf
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Jeffrey Schlupp si intra Jamie Vardy
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș dreapta Jonathan Walters si intra Oussama Assaidi