Manchester United - Queens Park Rangers - 14.09.2014 English version
Data disputării 14.09.2014 - 18:00
Stadion Old Trafford
Localitatea Manchester

Meciul din data 14.09.2014 dintre echipele Manchester United si Queens Park Rangers se disputa in localitatea Manchester pe stadionul Old Trafford.

Manchester United: Ángel Di María, Juan Mata, Jonathan Evans, Ander Herrera, David de Gea, Daley Blind, Tyler Blackett, Marcos Rojo, Rafael Pereira, Wayne Rooney, Robin van Persie si rezervele: Andreas PEREIRA, Anders Lindegaard, Nicolae IONESCU, Radamel Falcao, Darren Fletcher, Luke Shaw, Antonio Valencia.

Queens Park Rangers: Sandro Raniere, Matthew Phillips, Niko Kranjčar, Mauricio Isla, David Hoilett, Clinton Hill, Robert Green, Leroy Fer, Charlie Austin, Steven Caulker, Rio Ferdinand si rezervele: Chinedum Onuoha, Florea MARTINOVICI, Armand Traoré, Eduardo Vargas, Robert Zamora, Alex McCarthy, Karl Henry.

GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Ángel Di María (mijlocaș central). In minutul 24 al partidei dintre Manchester United si Queens Park Rangers, Manchester United deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Robin van Persie
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Ander Herrera (mijlocaș central). In minutul 36 al partidei dintre Manchester United si Queens Park Rangers, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Wayne Rooney (atacant). In minutul 45 al partidei dintre Manchester United si Queens Park Rangers, scorul devine 3 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Clinton Hill si intra Armand Traoré
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Juan Mata (atacant). In minutul 58 al partidei dintre Manchester United si Queens Park Rangers, scorul devine 4 - 0.
In minutul 59, schimbare, iese atacant Charlie Austin si intra Eduardo Vargas
In minutul 67, schimbare, iese atacant Juan Mata si intra Radamel Falcao
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș dreapta Rafael Pereira si intra Antonio Valencia
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Sandro Raniere si intra Karl Henry
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Ángel Di María si intra Nicolae IONESCU

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa Manchester United.