Sunderland AFC - Tottenham Hotspur - 13.09.2014 English version
Data disputării 13.09.2014 - 17:00
Stadion Stadium of Light
Localitatea Sunderland

Meciul din data 13.09.2014 dintre echipele Sunderland AFC si Tottenham Hotspur se disputa in localitatea Sunderland pe stadionul Stadium of Light.

Sunderland AFC: Ricardo Álvarez, Connor Wickham, Wesley Brown, Lee Cattermole, Constantin MOLDOVEANU, Sebastian Larsson, Vito Mannone, John O'Shea, Jack Rodwell, Patrick van Aanholt, Santiago Vergini si rezervele: Josmer Altidore, Liam Bridcutt, William Buckley, Emanuele Giaccherini, Jordi Gómez, Costel Fane PANTILIMON, Billy Jones.

Tottenham Hotspur: Étienne Capoue, Nacer Chadli, Vlad Iulian CHIRICHEŞ, Mousa Dembélé, Eric Dier, Christian Eriksen, Younès Kaboul, Érik Lamela, Hugo Lloris, Daniel Rose, Emmanuel Adebayor si rezervele: Harry Kane, Federico Fazio, WILLIE Hortencio Barbosa, Kyle Naughton, Benjamin Stambouli, Andros Townsend, Michel Vorm.

GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Nacer Chadli (mijlocaș stânga). In minutul 2 al partidei dintre Sunderland AFC si Tottenham Hotspur, Tottenham Hotspur deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Sunderland AFC de Constantin MOLDOVEANU (atacant). In minutul 4 al partidei dintre Sunderland AFC si Tottenham Hotspur, Sunderland AFC reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Christian Eriksen (mijlocaș dreapta). In minutul 48 al partidei dintre Sunderland AFC si Tottenham Hotspur, scorul devine 1 - 2.
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Eric Dier
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș central Sebastian Larsson si intra Emanuele Giaccherini
In minutul 65, schimbare, iese atacant Ricardo Álvarez si intra William Buckley
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Nacer Chadli si intra Benjamin Stambouli
In minutul 79, schimbare, iese atacant Emmanuel Adebayor si intra Harry Kane
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Jack Rodwell si intra Jordi Gómez
In minutul 83, Sunderland AFC - Tottenham Hotspur, scorul este 2 - 2. Autogol, inscris de Harry Kane
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Patrick van Aanholt
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș dreapta Christian Eriksen si intra WILLIE Hortencio Barbosa
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Santiago Vergini
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Connor Wickham
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Wesley Brown

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

1 - 2 48’ Christian ERIKSEN
61’ Eric DIER
Sebastian LARSSON
Emanuele GIACCHERINI
65’
Ricardo ALVAREZ
William BUCKLEY
65’
70’ Nacer CHADLI
Benjamin STAMBOULI
79’ Emmanuel ADEBAYOR
Harry KANE
Jack RODWELL
Jordi GOMEZ
80’
2 - 2 83’ autogol Harry KANE
Patrick VAN AANHOLT 86’
87’ Christian ERIKSEN