Leicester City - Manchester United - 21.09.2014 English version
Data disputării 21.09.2014 - 15:30
Stadion King Power
Localitatea Leicester

Meciul din data 21.09.2014 dintre echipele Leicester City si Manchester United se disputa in localitatea Leicester pe stadionul King Power.

Leicester City: Dean Hammond, Daniel Drinkwater, Ritchie De Laet, Esteban Cambiasso, Jamie Vardy, Leonardo Ulloa, Kasper Schmeichel, David Nugent, Westley Morgan, Liam Moore, Paul Konchesky si rezervele: Andrew King, Matthew James, Benjamin Hamer, Riyad Mahrez, Christopher Wood, Jeffrey Schlupp, Marcin Wasilewski.

Manchester United: Rafael Pereira, Marcos Rojo, Wayne Rooney, Robin van Persie, Ander Herrera, Radamel Falcao, Jonathan Evans, Ángel Di María, David de Gea, Daley Blind, Tyler Blackett si rezervele: Anders Lindegaard, Nicolae IONESCU, Darren Fletcher, Juan Mata, Luke Shaw, Christopher Smalling, Antonio Valencia.

GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Robin van Persie (atacant). In minutul 13 al partidei dintre Leicester City si Manchester United, Manchester United deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Ángel Di María (mijlocaș central). In minutul 16 al partidei dintre Leicester City si Manchester United, scorul devine 0 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de Leonardo Ulloa (atacant). In minutul 17 al partidei dintre Leicester City si Manchester United, scorul devine 1 - 2.
In minutul 30, schimbare, iese fundaș central Jonathan Evans si intra Christopher Smalling
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Ritchie De Laet
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Ander Herrera (mijlocaș central). In minutul 57 al partidei dintre Leicester City si Manchester United, scorul devine 1 - 3.
In minutul 62, Leicester City - Manchester United, scor 2 - 3, gol din penalty transformat pentru Leicester City de David Nugent
GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de Esteban Cambiasso (mijlocaș central). In minutul 64 al partidei dintre Leicester City si Manchester United, Leicester City reuseste egalarea, scorul devine 3 - 3.
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Esteban Cambiasso si intra Andrew King
In minutul 72, schimbare, iese atacant Radamel Falcao si intra Nicolae IONESCU
In minutul 75, schimbare, iese atacant David Nugent si intra Matthew James
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central Ángel Di María si intra Juan Mata
GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de Jamie Vardy (atacant). In minutul 79 al partidei dintre Leicester City si Manchester United, scorul devine 4 - 3.
In minutul 83, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Manchester United, Tyler Blackett. Manchester United va trebui sa trebui sa joace restul de 7 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 83, Leicester City - Manchester United, scor 5 - 3, gol din penalty transformat pentru Leicester City de Leonardo Ulloa
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Wayne Rooney